ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 11 липня 2017 р.

Їх вбила відсутність медреформи: під стінами Ради вимагали змін до медичного законодавства

Спочатку реформа – потім канікули. Активісти з пацієнтських організацій разом з очільницею МОЗ вимагали від депутатів до початку канікул розглянути і ухвалити зміни в охороні здоров'я українців.

Павло Поламарчук втратив близьку людину. У квітні у його маленької похресниці Насті виявили пухлину головного мозку. Напередодні травневих свят чотирирічну дівчинку госпіталізували. Павло впевнений: похресницю вбила не пухлина, а халатність лікарів.

"У четвер, 11 травня, коли дитині стало погано, ми змогли зайти до палати тільки після телефонних дзвінків. Як тільки увійшли до палати, нам сказали, що дитина "важка" і вони її всерівно поховають. Лікар грюкнула дверима, вийшла. Це неможливо! Дитина загинула 15 травня, але впала в кому в неділю. І з неї вже не виходила", – розповів Павло Поламарчук.

Боротися з халатністю лікарів Павло вийшов разом з активістами із пацієнтських організацій. За їхніми спинами – символічні "пам’ятники" жертвам непрофесійності медиків. На білих футболках імена тих, хто помер так і не дочекавшись лікування, або ж став жертвою лікарської помилки.

Тут є історія Кирила, якому півроку не могли встановити діагноз. Є історія Ані, у батьків якої не знайшлося грошей на хабар, щоб лягти у відділення трансплантації кісткового мозку і врятувати життя дитини. Тут є історія Паші, батьків якого не пускали до реанімації, і він помирав один прикутий до ліжка,
– розповіла співзасновниця благодійного фонду "Таблеточки" Ірина Литовченко.

Активісти разом з очільницею міністерства охорони здоров'я Уляною Супрун закликали депутатів якомога швидше розглянути і проголосувати за медичну реформу, адже вона повністю змінить принцип роботи лікарів та фінансування медзакладів. Реформа передбачає, що держава відмовиться від фінансування ліжко-місць і оплачуватиме лікарю лікування конкретного пацієнта.

"Щоб кожен з нас мав державні фінансові гарантії надання медичних послуг, лікарських засобів та медичних виробів якщо ми захворіємо", – заявила Уляна Супрун.

Але нічого не зміниться, якщо цього тижня, перед тим як піти на канікули, нардепи не підтримають реформу. Розуміють це і самі народні обранці:

Ідуть великі дебати зараз між різними фракціями. Ми бачимо, як намагаються пом’якшити цей законопроект, але я думаю, що ключове – це його ухвалити. І тоді вже уряд матиме можливість, певний інструментарій, для того, щоб в Україні лікарі дійсно почували себе лікарями, а не чекали, коли їм хтось заплатить чи не заплатить,
– повідомила нардеп Ганна Гопко

Минулого місяця один з медичних законопроектів з другої спроби набрав необхідну кількість голосів. Зараз його готують до другого читання. Депутати внесли до нього майже 900 правок. Тепер активісти разом з міністерством очікують на висновки профільного комітету та включення до порядку денного всього пакету законопроектів. Якщо цього тижня депутати не проголосують за медичну реформу, вона відкладеться на кілька років, застерігає Уляна Супрун. Адже не за горами – вибори президента. На цьому тлі проблеми охорони здоров’я відійдуть на другий план.

Автор: Оксана Тропотяга

http://24tv.ua

Немає коментарів: