ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 24 травня 2017 р.

"Доступні ліки"? Не смішіть! -- у селі їх отримати просто нереально

Зі скрипом, та урядова програма "Доступні ліки" таки запрацювала. Нагадаємо, з 1 квітня стартувала програма з відшкодування вартості ліків від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми. Тож хворі зазначених категорій мали би мати змогу отримати в аптеці ліки безплатно або з незначною доплатою.   

Однак на практиці виявилося, що безплатні медикаменти можуть отримати не всі, хто їх потребує. Чому так відбувається, з’ясовуємо з Наталією Федів, заступником директора обласного департаменту охорони здоров’я.  

-- У рамках програми укладено договори з фармацевтичними установами, що мають у своїй структурі сотні аптечних пунктів, -- каже пані Федів. -- Та виробники й постачальники ліків не забезпечують попиту пацієнтів, люди змушені бігати в пошуках потрібних їм таблеток від однієї аптеки до іншої.  

-- А як діяти жителям сіл, де їм шукати ліки?  

-- У переважній більшості сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів немає аптек. Тож ці медичні заклади самостійно реалізовують ліки, відповідно до укладених договорів. Але там не можуть забезпечити усіма 157 найменуваннями із  переліку безплатних препаратів, які гарантує державна програма.  

До того ж, рецепти за програмою "Доступні ліки" мають право виписувати тільки лікарі. Селянам доводиться витрачати час та гроші, щоби добратися до найближчої амбулаторії. Тож інколи їм дешевше купити ліки в медпункті, ніж отримати їх за безплатним рецептом.  

Та й не всі фармацевтичні заклади поспішають взяти на себе додаткові функції щодо виконання програми доступних ліків. Скажімо, у районах може діяти лише один сільський аптечний пункт, де можна скористатися безплатним рецептом, або ж досі нема жодного.  

Микола ЗАВЕРУХА, Експрес

http://expres.ua/news/2017/05/23/243885-dostupni-liky-ne-smishit-seli-yih-otrymaty-prosto-nerealno

Немає коментарів: