ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 13 травня 2017 р.

Ірина Микичак у «Правді. Наживо»: Ситуація з фінансуванням для онкохворих дуже складна

До розмовної студії «Правди. Наживо» вчора завітала директор обласного департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак.

Як відомо, в Україні почала працювати урядова програма «Доступні ліки». Вона є аналогом системи європейських країн. Зараз у проекті Львівської області працює 570 аптечних закладів. Більшість із них – у Львові.  Загалом є понад 150 лікарських препаратів, які забезпечують базове лікування хворих.

«Тобто, це не є весь асортимент препаратів, які можуть призначатися при гіпертонічній хворобі, інших серцево-судинних захворюваннях. Зокрема, наприклад, аритмії, після інфаркту, цукрового діабету ІІ типу, а також – бронхіальна астма», – розповідає Микичак.

Найбільшим, за відгуками пульмонологів, є перелік ліків для хворих на бронхіальну астму. Ціни тут значно знижені. Проте поступово знижується вартість й інших препаратів.

«За першим кроком ми очікуємо, що буде розширення не тільки переліку медикаментів, власне, за цими трьома групами захворювань, але й інших важливих препаратів. Нас особливо турбують, наприклад, ліки від онкологічних захворювань, тому що це лікування по вартості є взагалі просто захмарне, яке не витримує жодна кишеня, а бюджетних асигнувань, передбачених на функціонування лікарень, мало», – каже директор обласного департаменту охорони здоров'я.

Що стосується онкології – ситуація взагалі критична, адже лікування дуже дороге. Його вартість інколи досягає 500 тисяч грн. Обласна програма не в стані покрити таку суму, бо існує так звана медична субвенція, якою передбачено лише 1300-1500 грн на людину.

«Медичною субвенцією, яка, власне, забезпечує охорону здоров’я, передбачено 1300-1500 грн. І тому ми маємо дуже складну ситуацію із фінансуванням – в Україні на медицину йде 2,5% ВВП, в той час, як в європейських країнах – мінімум 7%, а то й 15-18%. З обласного бюджету ми маємо кілька програм. Зокрема, на онкологію – це 3 млн грн дофінансування. На забезпечення дітей-інвалідів – 22 млн грн. По легеневій гіпертензії ми - чи не єдина область в Україні, яка вперше минулого року почала фінансувати цю проблему», – пояснює Микичак.
Також вона наголошує, що Міністерство охорони здоров'я не виконує свої зобов`язання перед областями:

«Нам на 2017 рік для забезпечення програм передбачено держбюджетом 339 млн грн. Станом на сьогодні ми ще не маємо навіть розподілу. Тобто ми не знаємо, на яку програму і скільки коштів буде давати міністерство. На нинішній день не маємо ще навіть поставки за 2016 рік, потреба в ліках закрита лише на 10-30%».

http://vgolos.com.ua/

Немає коментарів: