ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 23 травня 2017 р.

МОЗ досі не підписав необхідні договори на закупівлю ліків-2017

Досі не закуплено 5% медпрепаратів, які міжнародні організації повинні були поставити в Україну в рамках державних програм Міністерства охорони здоров'я ще за 2015 рік.

При цьому всі 2,2 млрд грн, виділені з держбюджету на закупівлю всіх необхідних ліків, були перераховані міжнародним організаціям ще в 2015 році, додала депутат.

За словами Богомолець, схожа ситуація з поставками ліків і за 2016 рік, оскільки МОЗ тільки в жовтні минулого року підписало з міжнародними організаціями угоди, і тільки в листопаді-грудня 2016 року майже 4 млрд грн, виділені на закупівлю ліків, були перераховані на рахунки міжнародних організацій.

«Ці кошти перебувають на цих рахунках з листопада минулого року, це кошти, які держава виділила для того, щоб в українських пацієнтів були медикаменти. На сьогодні поставка ліків здійснена лише на 17%, 15% з яких поставлено в регіони.... Ніяких пояснень МОЗ нам не дає, договорів, підписаних з міжнародними організація, міністерство нам не дає», - зазначила Богомолець.

Більше того, голова профільного комітету ВР заявляє, що ліки, які закуповуються, мають дуже короткий термін придатності.

«На мільйони гривень на сьогодні по всій Україні в закладах охорони здоров'я зберігаються медикаменти, які не можуть бути використані і які не будуть використані в зв'язку з тим, що термін придатності їх закінчився у лютому, у квітні цього року», - зазначила вона.

На думку Богомолець, закупівлі ліків на 2017 рік також будуть зірвані, оскільки Міністерство охорони здоров'я досі не затвердив перелік необхідних для закупівлі ліків, а відповідно і не уклало договорів з міжнародними організаціями.

«Нічого цього Міністерство охорони здоров'я поки не зробило. Чому це відбувається? Тому що Міністерство охорони здоров'я не виконало рішення парламентських слухань, не затвердило елементарні українські стандарти лікування, які не дозволяють затвердити номенклатури», - пояснила депутат.

https://infokava.com/

Немає коментарів: