ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 12 квітня 2017 р.

Із тисячі гривень первинна медицина отримує лише двісті, – активіст

В Україні на первинну медицину виділяють лише двадцять відсотків бюджету. Як наслідок – суттєвий брак лікарів і відсутність належної медичної допомоги населенню. Державі потрібно по-справжньому перейняти досвід європейських країн та налагодити діалог із лікарями, які безпосередньо втілюватимуть усі заплановані реформи.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив представник ГО «Медичний контроль» Ігор Щедрін.

Українська система охорони здоров‘я, яка дійшла до нас ще із часів СРСР, кардинально відрізняється від такої у США та розвинутих країнах Європи. Там на первинну медицину – лікаря загальної практики чи терапевта – йде вісімдесят відсотків бюджету, а решта 20 – на все інше. Тоді як у нас все відбувається навпаки.

«На ніші, які відповідають за встановлення діагнозу та турботливих лікарів, йде всього двадцять відсотків. Як ілюстрація: із понад тисячі гривень, які, згідно нормативів охорони здоров‘я, виділяють на одного громадянина, первинна медицина отримує тільки двісті», – розповів Щедрін.

Це призводить до чи не найбільшої проблеми – дефіциту лікарів, особливо у селах.

«Забезпеченість лікарями первинного рівня у місті становить 40-50 відсотків, а по селах 20-30. Тобто, хворому навіть не має до кого звернутися. Звідси й практика: якщо людина погано почувається, не звертається в поліклініку, а йде до знайомого районного лікаря і то вже після того, як хвороба серйозно ускладнилася. Саме цю проблему потрібно викорінювати шляхом реформ», – переконаний експерт.

Тож українській владі потрібно звернути увагу на механізми у сфері охорони здоров‘я, які діють у цивілізованих країнах, зокрема, у Європі, а не у США, адже там медицина є дуже дорогою.

«І це не означає брехати про європейські запозичення, а вводити найгірші африканські традиції. Нам потрібна прозорість та публічність усіх процесів закупівлі і відкритий діалог з лікарями. Адже, фактично, саме вони будуть проводити ці всі реформи, а не міністри. Лише після цього можна буде говорити про якісь зміни», – резюмував Ігор Щедрін.

http://zik.ua/news/2017/04/11/iz_tysyachi_gryven_pervynna_medytsyna_otrymuie_lyshe_dvisti__aktyvist_1078011

Немає коментарів: