ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 18 квітня 2017 р.

Наші ліки продають в аптеках Європи, бо вони відповідають усім вимогам, – фармацевти

Минулого року наші громадяни витратили на ліки 47 мільярдів гривень і в середньому придбали 32 мільярди упаковок медикаментів. Та виявилось, що лише третина усіх цих препаратів українського виробництва. Замість дешевших вітчизняних люди віддають перевагу дорогим закордонним, оскільки не довіряють нашим виробникам.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного тижневика «Перші про головне. Деталі» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

Директор з виробництва однієї української фармакомпанії Олександр Маринін запевняє: їхнє підприємство працює за європейськими стандартами GMP. На заводі чисто, а у деяких лабораторіях навіть, стерильно, адже багато процесів – механізовані. Туди потрапляє повітря, очищене від вуличного пилу, бруду та бактерій, щоб пігулки чи рідину для ін’єкцій виробляли у найбезпечніших умовах. І навіть самі фармацевти працюють у спеціальних захисних масках та костюмах.

«На даху у нас працює близько восьми промислових кондиціонерів. Та навіть є приміщення, куди просто так зайти не можна, адже там – вже певний клас чистоти», – каже Маринін.

Та якість препаратів – не лише чисте повітря і контроль за всіма етапами виробництва, адже найголовнішим є те, що всередині пігулки. Колишній працівник одного із найбільших фармкомбінатів України біотехнолог Вадим Бубело переконує: більшість сировини, із якої вітчизняні підприємства виробляють ліки, закуповують зовсім не у Європі.

«В основному, це Китай та Індія. Там на все це дуже «смачні» і дешеві ціни», – каже Вадим.

Окрім активної речовини, значну частину препарату становлять різноманітні домішки. А більшість препаратів у світі – так звані генерики, тобто копії оригінальних ліків. Виробники переконують: вони дешевші, але не гірші.

Однак Вадим Бубело розповідає: насправді в генерику від оригінального препарату залишається лише назва активної речовини, що лікує. А її якість та домішки – у кожного виробника різні. Саме тому часто показник чистоти препаратів може дуже відрізнятись – в залежності від виробників.«Ідеально, коли цих домішок взагалі немає. От уявіть собі: ви їсте яблуко і бачите на ньому гниль. Її можна з’їсти, адже від цього нічого, в принципі, не буде. Але вона може й призвести до негативних наслідків», – каже Вадим Бубело.

Однак комерційний директор фармзаводу Євген Сова переконує: додатки якісних копій ні на що не впливають.

«Якщо ліки зроблені якісно, копія виходить із дуже невеличкими погрішностями, що не впливають на основні три показники: безпечність, якість, ефективність», – запевняє пан Сова.

Тож журналісти телеканалу ZIK вирішили з’ясувати, чи справді українські ліки-копії відрізняються від закордонних. Для цього зробили експеримент: у лабораторію на аналіз віддали препарати нашого та іноземного виробництва з однаковою діючою речовиною – амлодипіном.

«В українського виробника амплодипіну приблизно 4,85 міліграма. Це відповідає нормі. Сума домішок не повинна перевищувати півтора відсокти. Там, по факту, – 1,37 відсотка. В іноземному ж препараті амплодипіну виявилось стільки, як і в українському, однак домішки практично відсутні», – каже директор лабораторії Олександр Зінченко.

Та, не зважаючи на те, що вітчизняний препарат таки відрізняється від дорожчого іноземного, Сергій Фасенко зазначає: для пацієнта це не критично, бо домішок там – не більше за норму

«Те, що іноземний препарат чистіший – ще ні про що не говорить. Адже є якісь стандарти визначення якості», – наголошує Фасенко.

До слова, чимало наших препаратів продають у аптеках Європи, адже наші ліки відповідають їхнім вимогам.


http://zik.ua

Немає коментарів: