ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 25 квітня 2017 р.

МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАКУПИЛА ЛІКИ ПРОТИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ У 8 РАЗІВ ДЕШЕВШЕ ЗА МОЗ - РАХУНКОВА ПАЛАТА

До того ж через недбальство міністерства було втрачено ліки, вартістю майже 5 млн гривень.

МОЗ розкритикували за неналежну координацію 5-річної програми протидії туберкульозу, на виконання якої було спрямовано понад 3,2 млрд гривень.

Про це йдеться у повідомленні управління інформаційної політики Рахункової палати за результатами аудиту ефективності використання коштів держбюджету на здійснення заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012‑2016 роки.

"Протягом п'яти років дії програми на її виконання було спрямовано понад 3,2 млрд грн, з них 2,1 млрд грн - бюджетні кошти і 1,1 млрд грн - міжнародна допомога", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, від 2015 року Міністерство охорони здоров'я самостійно не закуповує засоби для лікування туберкульозу, адже ця функція передана міжнародній спеціалізованій організації - ПРООН.

"У результаті закуплені нею лікарські засоби виявилися до 8 разів дешевшими від таких самих, які МОЗ придбало у 2014 році", - наголосили аудитори.

Окрім цього повідомляється, що міністерство не змогло організувати використання залишків ліків, придбаних протягом попередніх років, тому після тривалого зберігання на складах вони стали непридатними через закінчення терміну їхнього використання. Унаслідок цього було втрачено ліки на суму майже 5 млн гривень.

"Міністерство охорони здоров'я майже 1,5 року не приймало рішень щодо ефективного використання ліків міжнародної допомоги на суму 46 млн гривень. Це призвело до того, що частина цих лікарських засобів вартістю 21,3 млн грн цього року стане непридатною вже через 2-4 місяці", - наголосили аудитори, зауваживши, що якщо ставлення МОЗ до використання лікарських засобів найближчим часом не змінитися, решту ліків також буде втрачено, а їхня утилізація потребуватиме додаткових коштів.

Нагадаємо, раніше між Міністерством охорони здоров'я та регіонами стався конфлікт через вакцини для щеплень від небезпечних хвороб. На місцях запевняють, що у них бракує вакцин від небезпечних недуг при тому, що у сусідніх з Україною країнах вирують епідемії. Урядовці, своєю чергою, переконують, що проблема не пов'язана із закупівлями, адже препарати є.

https://tsn.ua/groshi/mizhnarodna-organizaciya-zakupila-liki-proti-tuberkulozu-u-8-raziv-deshevshe-za-moz-rahunkova-palata-919213.html

Немає коментарів: