ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 25 березня 2017 р.

Лист ГО «ВОМФАФР» до Голови Української асоціації виробників, учасника Коаліції «за децентралізацію економіки» Громико Олександра

Голові Української асоціації виробників,  
учаснику Коаліції «за децентралізацію економіки»
Громико Олександру


                                          Шановний пане Олександре!

Від імені Коаліції «за децентралізацію економіки», Ви звернулися до ГО «ВОМФАФР» по підтримку законопроекту щодо нав'язування застосування РРО для малих підприємців, зокрема у сфері торгівлі лікарськими засобами.  ГО «ВОМФАФР» єдине громадське об'єднання на просторі України, яке об'єднує у своїх лавах виключно фізичних осіб – підприємців (надалі ФОП). Метою статутної діяльності ГО є відстоювання та захист прав саме ФОП на ринку лікарських засобів, тому прошу Вас звернути увагу на мою відповідь та ретельно вивчити наведені факти:

Факт №1: ДО  Коаліції «за децентралізацію економіки» входить ВГО «АПАУ», яка багато років поспіль лобіює РРО для ФОП у фармацевтичній сфері. ГО об'єднує аптечні мережі та інших юридичних осіб на фармацевтичному ринку. Чисельні звернення ВГО «АПАУ» з приводу РРО для ФОП,  пропозиції  та контраргументи з боку ГО «ВОМФАФР» Ви знайдете на шпальтах щотижневика «Аптека» та на інших Інтернет ресурсах.
Факт№2: До аргументації Коаліції перекочували «тези» ВГО «АПАУ» щодо фальсифікату, контрабанди та інших жахіть з боку ФОП на ринку лікарських засобів, але приблизно 90% фальсифікату щорічно виявляється саме у юридичних осіб, які використовують РРО! Данні Ви можете взяти у Держлікслужбі за всі роки її діяльності. Рекомендую, дуже цікава статистика... Тобто наявність РРО аж ніяк не впливає на появу фальсифікату на ринку лікарських засобів.

Факт №3: ФОП закуповують лікарські засоби у оптових дистриб'юторів, які власноруч здійснюють доставку товару до аптек ФОП. Малий бізнес не має власного транспорту для цих потреб (обумовлено обмеженням кількості найманих працівників – не більше 10 осіб, та обмеженим розміром капіталів для ведення бізнесу). За таких обставин, про яку контрабанду може йти мова в контексті діяльності ФОП?

Факт №4: Ліцензійні умови встановлюють мінімальну площу для аптек у розмірі 50 кв.м., таким чином всі аптеки ФОП за Вашим законопроектом потрапляють під обов'язкове придбання РРО.

Факт №5: Відняти у ФОП право не використовувати РРО означає розпочати РУЙНАЦІЮ малого бізнесу на фармацевтичному ринку, оскільки це єдина перевага ФОП, у порівнянні із аптечними мережами. Із десятьма найманими працівниками ФОП може відкрити не більше двох аптек. Приміщення аптеки ФОП є його власністю, на відміну від орендованих приміщень мережі. ФОП не має оптових знижок у дистриб'юторів з причин малого товарного обігу та закуповує товар на стовідсотковій передоплаті. Цікавим є той факт, що у окремих мереж відпускна ціна на ліки іноді нижче, ніж закупівельна у ФОП (прикладом може слугувати мережа «Аптека низьких цін»).  ФОП не має штатного юриста, а дуже часто й бухгалтера. ФОП задля виживання у конкурентній боротьбі з мережами грає на зниженні торгівельної надбавки. Витрати на РРО, його обслуговування, бухгалтера, «технічні фоли» - штрафи призведуть до підвищення цін та втрати покупців.

Факт №6: Жодна аптечна мережа не розпалася на дрібних ФОПів, оскільки це їй не вигідно, право не використовувати РРО не перекриває всі преференції, які має мережа на ринку.

Факт № 7:  Аптеки ФОП, переважно, розміщені у місцях із незначною концентрацією населення і невеликим обсягом торгівлі  ( спальні райони міст, СМТ, сільська місцевість). РРО для таких аптек, особливо на селі – це смерть. Аптечні мережі, на чолі з  ВГО «АПАУ», заблокували пропозицію змін у Ліцензійні умови щодо обов'язковості відкриття кожної 10-ї аптеки у сільській місцевості. Їм це не вигідно. Але щороку пропонуються зміни, які б дозволили торгівлю лікарськими засобами через мережу Інтернет та/або доставку ліків поштою. Дуже легко з'ясувати кому це вигідно, особливо якщо прибрати з сільської місцевості  діючі аптеки ФОП.

Факт №8: Незважаючи на заборону торгівлі ліками через Інтернет, вона процвітає. Пропоную зробити пошуковий запит, і Ви побачите відповідні ресурси, назви та пропозиції. Зверніть увагу, що більшість порушників пропонує доставку замовлень поштою (Нова пошта та інші).  Жодного ФОП з такими пропозиціями Ви не знайдете, я особисто, не знайшла. Така торгівля є благодатним ґрунтом як для контрабанди, так і для фальсифікату. Ось тут і треба  Коаліції на чолі із Вами прикласти активних зусиль….
Припущення по факту №7 та №8: Після ліквідації аптек  ФОП на селі, мешканцям сіл залишається або користуватися сумнівними пропозиціями порушників Ліцензійних умов, або вимагати від Уряду легалізації таких послуг, що знов таки на руку членам ВГО «АПАУ» - великим аптечним мережам. Попутно встає питання, куди дівати вивільнених кваліфікованих фахівців з сільських аптек, якщо мережі не планують відкривати власні аптеки?

Факт №9: Згідно звіту Антимонопольного комітету України за 2016 рік більшість ліцензіатів мають розгалужену мережу своїх аптечних закладів, тобто працюють у форматі «аптечна мережа», а стан конкуренції на регіональних ринках послуг з організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами в межах адміністративно-територіальних одиниць всіх областей України засвідчив наявність структурних ознак монопольного (домінуючого) становища  аптечних мереж.

Факт №10 Цитую повідомлення  Антимонопольного комітету України, щодо проведеного дослідження у зв’язку із стрімким зростанням цін на лікарські засоби в 2014 р:
За результатами оцінки закупівельно-збутової політики дистриб’юторів у період з січня до квітня 2014 р. було виявлено непоодинокі випадки необґрунтованого зростання цін на ліки, які випереджали динаміку зростання курсу іноземної валюти.

За результатами дослідження ринку послуг з організації роздрібної торгівлі ліками встановлено існування схем збільшення цін на ліки через інструмент надання маркетингових послуг.
Більш ніж 450 аптечних мереж незалежно від форми власності надають вітчизняним та зарубіжним виробникам лікарських засобів маркетингові послуги.
За даними АМКУ, вартість таких послуг може становити до 30% від вартості закуплених препаратів, що фактично є прихованим підвищенням торговельної надбавки аптечних закладів на закуплені ліки.

Жодний ФОП не надає маркетингових послуг і не бере участь у схемах збільшення цін на ліки.


Отже, пане Олександр, я не впевнена, що Ваш законопроект принесе додаткові мільярди до бюджету. Більш можливим є руйнація малого підприємництва і не тільки у сфері торгівлі лікарськими засобами. РРО не вплине на потоки фальсифікату, бо він з успіхом реалізується юридичними особами. Закриття аптек ФОП вигідно аптечним мережам, які і так мають домінуюче становище на ринку. Слід очікувати подальшого зростання цін на ліки. Сільське населення наражається на небезпеку обмеження доступу до лікарських засобів. Збільшення відсотку безробітних фармацевтів за рахунок закриття аптек ФОП. Інвестиції можливо й будуть, але не хотілося щоб «лавиноподібним» було інвестування «своїх» офшорних компаній, які ще й отримають податкові та інші преференції у якості «іноземних» інвесторів.

Я усвідомлюю, що звертаюсь до керівника та власника великого бізнесу, але не можу не спитати: невже Ви думаєте що нашій країні не потрібен малий бізнес взагалі і в фармацевтичному секторі зокрема? В гонитві за інвестиціями, Ви не повинні забувати про  громадян України, про їх право мати хоч й малу, але власну справу, часто зроблену у кредит, але випестувану власними руками… Дуже болісно буде закривати власний бізнес, звільняти свій маленький колектив, продавати за безцінь обладнання та приміщення…

Я далека від думки, що Ви не розумієте простої істини – лишивши ФОП єдиної пільги на відміну від мереж, Ви обрікаєте малий бізнес на вимирання, хоча учасникам Коаліції мабуть це й потрібно….

У будь-якому випадку я офіційно повідомляю Вам, що ГО «ВОМФАФР» ніколи не приєднається до Коаліції, яка об'єднує переважно великий бізнес та захищає його інтереси, і буде до останнього відстоювати законні права малого підприємництва.

Голова ГО «ВОМФАФР»                                                                   Олена Пруднікова

Немає коментарів: