ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 23 березня 2017 р.

Половина ліків, які вживають українці, неефективні

Окрім ліків від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальної астми, держава планує відшкодовувати українцям і вартість деяких  інших препаратів. Перелік ліків розширюватимуть поступово.

Половина ліків, які вживають українці, не є життєвонеобхідними або ефективними при тих захворюваннях, від яких їх вживають. У 2016 році громадяни “з’їли” різних препаратів майже на 50 млрд. грн.. Про це заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик розказав на зустрічі з журналістами під час всеукраїнського туру “ЗміниТИ”. Це — одна з причин, чому в Україні з’явився Національний перелік лікарських засобів.

–  Цей перелік скорочений з 1000 препаратів, які використовувалися в Україні, до 356. Однак усі вони мають високу оцінку експертів щодо ефективності використання, – сказав заступник міністра.

Усі ліки, які будуть задіяні у державній програмі реімбурсації — відшкодування вартості ліків при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті другого типу та бронхіальній астмі — повинні входити до Нацпереліку.

– Наразі ми обрали саме ці стани для відшкодування, тому що вони є найпроблемнішими для українцв. 67 хворих зі 100, які помирають в Україні — це якраз хворі на серцево-судинні захворювання. Що стосується хворих на цукровий діабет 2 типу та бронхіальну астму, то там проблема в іншому: для нормального життя вони повинні щодня приймати вартісні препарати, які жодна українська родина не здатна оплачувати самостійно. Так, препарат, який використовують при бронхіальній астмі, в Україні коштує біля 700 грн., у той час як у наших найближчих європейських сусідів — на рівні 450 грн. Тобто, ціна на ліки абсолютно не відповідає ні здоровому глузду, ні купівельній спроможності українців, – акцентував Ілик.

На думку заступника міністра, однією з проблем є факт: пацієнти не йдуть до сімейного лікаря чи дільничного терапевта, тобто на первинну ланку. 8 з 10 одразу звертаються на вторинний рівень.

– Це абсолютно викривлена схема. Має бути навпаки — 80% пацієнтів лікуються на первинному рівні, а вторинний, вкупі з госпіталізацією, може знадобитися 20% пацієнтів. І реформа первинної ланки медицини, у тому числі, покликана виправити ситуацію, – каже Ілик.

Нагадаємо, програма відшкодування вартості ліків запрацює вже з 1 квітня 2017 року. Вона передбачає утворення референтних цін на визначений перелік препаратів, які відповідають цінам у 5 контрольних країнах, серед яких Словаччина, Польща, Латвія. Участь аптечних закладів у програмі буде добровільною.

Світлана Варвянська
https://tribuna.pl.ua/news/29779/

Немає коментарів: