ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 9 лютого 2017 р.

Від послуг UNICEF необхідно відмовитися

В Україні закупівлями ліків займаються три міжнародні організації. Одна з них, UNICEF, має можливості для закупівель – їй віддали дві програми із закупівлі вакцин і ліків для хворих на СНІД.

Але, на відміну від інших організаторів процесу закупівлі ліків, UNICEF не проводить відкритих і чесних тендерів з допуском до закупівель всіх охочих.

А як відомо, там, де немає відкритих тендерів, де немає конкуренції, виникає корупція. Нещодавно було порушено кримінальну справу, оскільки UNICEF закупило в листопаді вакцину з п'ятимісячним терміном придатності. У березні він закінчується. Ціни на цей товар виявилися завищеними. У країнах Євросоюзу таку вакцину дорожче знищити, ніж віддати в Україну...

Цікаво, що інша «дочка» Організації об'єднаних націй, яка закуповує ліки, ПРООН, має чіткі і зрозумілі умови тендерів і допускає до них всіх охочих, включно з українськими виробниками. У них ні для кого не існує винятків. Залучаються по 40-50 виробників, жорстока конкуренція, все оприлюднюється, організація проводить конференції для постачальників. Вони відпрацьовують свої 5%, які їм платить держава Україна, за організацію тендерів.

UNICEF же на відміну від ПРООН не хоче напружуватися і, незважаючи на те, що держава Україна платить їм ті самі гроші за проведення тендерів, ці тендери за фактом не проводяться.

Крім вкрай непрозорого механізму закупівель від UNICEF, у системі тендерів, що проводяться міжнародними організаціями, є й інші проблеми.

Створено штучний бар'єр для участі українських виробників у тендерах. Від українських фармацевтів вимагають, щоб вони свої ліки реєстрували у ВООЗ. Разом з тим ВООЗ вимагає, щоб випробування ліків проводилися при температурі 30 градусів. Але, в Україні, згідно з місцевими законами достатньо, щоб ліки зберігалися при 25 градусах. Українські підприємства сертифікували продукцію з урахуванням українського законодавства.

У штаб-квартирі ВООЗ у Копенгагені пояснюють свою вимогу тим, що якщо препарат реєструється для зберігання при 30 градусах, ВООЗ може потім направляти його в Африку і Південну Азію. А для України, у якої нижча температура зберігання, вони винятків робити не хочуть і не будуть.Що таке зареєструвати препарат з температурою зберігання 30 градусів? Це означає покласти його на зберігання на два роки, щомісяця брати проби і фіксувати його стан. І провівши такі досліди, ми зможемо тільки через два роки продавати його в Україні, через міжнародні організації. Той же препарат, який сьогодні допущений до продажу згідно з українськими законами і спокійно продається в аптеках. Всі ці штучні перешкоди виглядають абсурдними.

Нам потрібно забрати у UNICEF право проведення тендерів, принаймні, з постачання ліків для хворих на СНІД і передати його іншій «дочці» Організації об'єднаних націй – ПРООН чи іншим організаціям, у яких умови проведення тендерів більш прозорі.


Валерій Печаєв
президент Об'єднання організацій роботодавців медичної промисловості

http://biz.nv.ua/ukr/experts/pechaev/vid-poslug-unicef-neobhidno-vidmovitisja-603146.html

Немає коментарів: