ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

У МОЗ працюють над розробкою медичного ProZorro

Після впровадження системи електронних закупівель ProZorro при державних закупівлях у Міністерстві охорони здоров’я вдалось зекономити більше 120 млн. при допорогових закупках , однак для повноцінного використання цієї системи її потрібно адаптувати для медичної сфери.

Про це повідомив юридичний консультант із доступу до лікування Олег Свєнтух в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 –21:00 на телеканалі ZIK).

Експерт, коментуючи ефективність запровадження прозорої системи державних закупівель відзначив: «Система електронних закупівель ProZorro – це не панацея. Це інструмент для моніторингу. Це можливість підвищення ефективності закупок. Найефективніший показник в цьому випадку – економія. На допорогових закупках у Міністерстві охорони здоров’я за рахунок цієї системи зекономлено більше 120 млн. Ще один результат використання  ProZorro – стали видимими диспропорція та монополізація ринку закупівель медпрепаратів та обладнання. Наприклад, для нас очевидно зараз, що всі закупки МОЗ розділили між собою 11 суб’єктів. Це наслідок патентних  монополій, корупційних дій».

Олег Свєнтух підкреслив, що внаслідок запровадження нових правил і в міністерстві, і в регіонах з’явилась можливість суттєво економити: «Наведу такий приклад: у Луцькому регіоні проводилась закупка продуктів. З року в рік вигравала компанія, яка продавала моркву по 25 грн за кілограм. Після впровадження ж ProZorro – з’явився фермер, який запропоновував ціну в 4 рази меншу. ProZorro ще не вигнало монополістів, але показало, хто є хто на ринку. Справа в тому, що є і патентні монополії, які не побороти за допомогою ProZorro. Але ми принаймні бачимо, що відбувається на ринку».

Наступним кроком запровадження системи прозорих закупівель є адаптація Prozorro для потреб медичної галузі: «Зараз у міністерстві фахівці працюють над розробкою «медичного» Prozorro. Проблема в тому, що це дуже специфічні закупівлі. Треба внести у параметри умов дозування, форму, якість. Тому цю систему треба адаптувати до потреб галузі».

http://zik.ua

Немає коментарів: