ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 8 лютого 2017 р.

УЛЯНА СУПРУН: ПРО ЗНИЖЕННЯ ЦІН НА МЕДИКАМЕНТИ ТА ПЕРСОНАЛЬНИХ ЛІКАРІВ ДЛЯ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

НАШІ ФІНАНСИСТИ ПРОГНОЗУЮТЬ, ЩО МИ ЗА ДЕРЖАВНІ КОШТИ МОЖЕМО ПОКРИТИ 100% ПОТРЕБУ В УКРАЇНІ НА ТІ ЛІКИ, ЯКІ Є В НАЦІОНАЛЬНОМУ ПЕРЕЛІКУ

– Був цей скандал з Тодуровим, я не хочу зараз про нього говорити, там вже стільки сказано. Такі люди, які зараз є хорошими лікарями, але ланками цієї корупційної системи, як ви вважаєте, як з ними бути?

– Має бути один закон для всіх, і мають бути правила гри, яких всі мають дотримуватися. Це бути чесними, відкритими, щоб і закупівлі, і надання послуг були безкоштовні, як держава вже оплатила їх, що це повинно бути зроблено на найвищому, якісному рівні, і що ті державні кошти, які надаються на охорону здоров’я, мають бути використані ефективно і найкращим способом. Щоб ми допомогли якомога найбільше пацієнтам. Це не є їхня роль, щоб заробляти гроші на пацієнтів, і навіть у медичних закладах, які вже є підтримані державою.

– Маємо нову систему закупівлі ліків – це відбувається за допомогою міжнародних організацій, а не через посередника, на якому в середньому, як стверджують експерти, втрачали близько 50 млрд грн. Інакше кажучи, один з експертів навів такий приклад, що ми закуповували ліки для дітей, дуже важливі препарати, які в минулому закуповувалися за 123 долара, зараз ми це робимо за 47 доларів. Тобто зрозуміло, скільки ми при цьому економимо. Пані Уляно, я хочу вас попросити, щоб ви прокоментували і просто пояснили глядачам, що це буде. Основні нововведення, які заплановані на 2017 рік, це ми взяли із вашого грудневого інтерв’ю "Українській правді". Новий Національний перелік лікарських засобів, далі цитата, і я хочу щоб ви її прокоментували. "Ми завершуємо роботу над новим Національним переліком лікарських засобів. Ліки з переліку мають бути надані в лікарнях безкоштовно при госпіталізації. Якщо вимагають купити їх, то пацієнт має поцікавитися чому?" Я вас правильно розумію?

– Так. Зараз є більше 1200 ліків, які знаходяться на переліку, і це неможливо, щоб держава або комунальні заклади могли закупити всі ті ліки і надавати пацієнтам. Але дуже багато з них не мають дієвих речовин, які насправді потрібні на лікування. Зараз завершується громадське обговорення, ми спілкуємося з нашими експертами, але також і з громадськими організаціями, пацієнтами, лікарями, щоб ми звузили на ті ліки, які насправді мають якусь дієву речовину. Замість 1200 буде десь 360, закупівлі будуть через державні програми або через комунальні програми. Наші фінансисти прогнозують, що ми за державні кошти можемо покрити 100% потребу в Україні на ті ліки, які є в цьому списку. Там є такі ліки, які ми зараз закуповуємо через державні закупівлі для орфанного захворювання для дітей, є ліки які ми зараз будемо закуповувати через кращі ціни, бо ми маємо домовленість із тими виробниками щодо гепатиту С, щодо ВІЛ/СНІДу, туберкульозу і інші, бо це є дороговартісні ліки. Є деякі ліки, які ми можемо доставити для пацієнтів, які є на лікуванні, коли вони мають кардіохірургічні втручання або інші. Але також є ліки, які задороговартісні, і ми не зможемо 100% гарантувати кожному пацієнту. То ми закуповуємо ті ліки через державну програму окремо. Ми маємо державні закупівлі на 2017 рік 5,9 млрд грн – це дуже багато, найбільше за історію України, що ми закуповуємо ті ліки, щоб ми могли гарантувати для тих пацієнтів, які мають онкозахворювання, або які мають дуже складні захворювання, щоб держава хоча б 40-50% може покрити ті кошти для пацієнтів. Бо це важко, щоб пацієнт сам міг це заплатити.

– Зниження цін на ліки трьох типів захворювань: серцево-судинні, цукровий діабет другого типу, бронхіальна астма. Ціни повинні впасти не тільки у державних закупівлях, але і в аптеках. Ваша цитата: "Ми даємо аптекам один місяць, аби вони розпродали те, що в них є за старими цінами, і перейшли на нове ціноутворення". До 1 лютого ціни на ліки по цих трьох типах захворювань знизяться. На якому етапі зараз цей процес?

– Це програма референтних цін. Ми реферуємо ціни до наших сусідів, які є у Європейському Союзі, але вони мають нижчі ціни, ніж ми маємо на ті самі препарати в Україні. Січень ми надали аптекам, щоб вони могли розпродати те, що в них було, щоб вони могли закуповувати на лютий ліки вже за пониженими цінами. Ми на цьому тижні маємо опублікувати ті референтні ціни, щоб всі аптеки бачили їх. І ми також готуємо плакати для пацієнтів, щоб у кожній аптеці, в "Укрпошті", у кожній лікарні пацієнти могли подивитися на їхні ліки і скільки вони мають заплатити, не вище якоїсь ціни.

– В аптечних мережах напевне стався інфаркт в той момент. Адже це шалена кількість грошей, які будуть фактично втрачені ними.

– Коли буде програма відшкодування коштів за ліки, то вони будуть тоді включені у програму, де матимуть гарантованих пацієнтів, які будуть приходити до них і закуповувати чи отримувати ліки, які держава закуповує. Ми знижуємо всі ціни на всі ліки, а тоді програма відшкодування буде йти через сімейних лікарів. Я йду до свого лікаря, отримую рецепт, іду в аптеку, ліки мені дають, а держава відшкодовує кошти вже в аптеку.

з програми "Рандеву" на "5 каналі" http://www.5.ua/interview/suprun-137788.html

Немає коментарів: