ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 17 січня 2017 р.

Українські аптеки продовжують продавати заборонені ліки

Лише торік Державна служба України з лікарських засобів взагалі заборонила продавати 120 серій медикаментів.

Усе тому, що ліки або підробляли, або якість їх, м'яко кажучи, була сумнівна. З минулого тижня - на деякий час ця ж служба забороняє продавати аптекам конкретну серію дитячого сиропу від алергії. Бо від нього побічна реакція, про яку в інструкції не згадують

Та попри чинну заборону можна легко знайти препарат на полицях аптеки. У таких випадках слід одразу писати заяву про порушення до Держлікслужби. Додати чек та упаковку препарату.

Але щоб винних покарали – цього недостатньо. Аптеку зможуть перевірити тільки після дозволу державної регуляторної служби. Це право їм надали лише з цього року. І поки механізм співпраці між двома держструктурами не налагоджено, зазначають у Держлікслужбі. Але оминути бюрократію ніяк.

Свого часу на підробку натрапила і Наталя. Приймати підозрілий препарат не стала, до профільних служб не зверталась. Натомість розробила мобільний додаток "Ліки контроль", який підкаже, що саме вам намагаються продати і навіть чи належним чином зберігають препарат в аптеці.

Якщо ж ви постукаєте у двері всіх профільних служб і навіть вдасться довести, що вам продали заборонений препарат – результат потуг навряд чи задовольнить. За ймовірну шкоду здоров'ю аптека заплатить державі смішний штраф. Від 17 до 306 гривень. Це, звісно, якщо ви його не прийняли і погано не стало. В цьому ж разі, якщо довести, відкриють кримінальне провадження.

http://24tv.ua/ukrayinski_apteki_prodovzhuyut_prodavati_zaboroneni_liki_n770643

Немає коментарів: