ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 13 січня 2017 р.

Оприлюднено алгоритм розрахунку граничної оптово-відпускної ціни на ліки

Алгоритм розрахунку граничної оптово відпускної ціни на ліки оприлюднено12 січня на сайті Верховної Ради України у розділі «Найновіші надходження» опубліковано текст прийнятого 29 грудня 2016 р. наказу МОЗ України № 1423 «Про затвердження Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін». Документ набуде чинності з дня його офіційного опублікування.

Наказ МОЗ України розроблено на виконання постанови КМУ від 09 листопада 2016 р. № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби». Його дія поширюється на 21 міжнародну непатентовану назву ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню (далі – Перелік МНН) згідно з постановою КМУ від 09.11.2016 р. № 863.

Порядок визначає механізм розрахунку граничних оптово-відпускних цін на основі референтних цін, визначених з урахуванням даних про ціни на лікарські засоби, зареєстровані в Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії та Угорщині.

Референтні ціни на лікарські засоби визначаються на основі даних про зареєстровані ціни одиниці лікарської форми кожної сили дії кожного лікарського засобу з Переліку МНН, отриманих з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн.

Гранична оптово-відпускна ціна розраховується як найменша референтна ціна одиниці лікарської форми кожної сили дії значень вибірки відповідних цін у референтних країнах за таким алгоритмом:

ГрОВЦ = MIN (РЦ1 …РЦN),

де ГрОВЦ — гранична оптово-відпускна ціна;

РЦ1 …РЦN – референтні ціни у референтних країнах.

Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби електронному вигляді вестиме і оприлюднюватиме на своєму сайті МОЗ України.

Як ми вже повідомляли, постанова КМУ № 862 містить помилку в частині джерел даних. Зокрема, при виборі цін у Латвійській Республіці пропонується брати референтну ціну. Проте в усіх країнах, де застосовується референтне ціноутворення, референтна ціна — це рівень відшкодування, а не ціна виробника. Тому використовувати для розрахунків граничних оптово-відпускних цін референтну ціну немає сенсу.

Наше видання проводило й аналіз сегмента лікарських засобів, на які розповсюджуватиметься державне регулювання цін.Нагадаємо, що до 1 лютого 2017 р. аптеки можуть реалізовувати залишки лікарських засобів, що включені до Переліку МНН, які були поставлені за оптово-відпускними цінами, що перевищують їх граничний рівень. У зв’язку з цим постає питання, чи можна буде аптекам з 1 лютого продавати ліки з Переліку МНН за оптово-відпускними цінами, що перевищують їх граничний рівень? Як нам прокоментував Віталій Пашков, доктор юридичних наук, завідувача кафедри цивільного, господарського та екологічного права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, постановою КМУ № 862 не встановлено будь-яких обмежень на реалізацію лікарських засобів, оскільки в Україні діє основоположний базовий принцип «дозволено все, що не заборонено законом», яким гарантується можливість діяти будь-яким чином та у будь-який спосіб, не порушуючи свободу, права інших людей чи законодавчі заборони. Однак від свавілля контролюючих органів ніхто не застрахований.

http://www.apteka.ua

Немає коментарів: