ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 2 січня 2017 р.

Електронні рецепти: Білорусь обігнала Україну за медичними реформами

Активна фаза проекту "Електронний рецепт" розпочинається в Білорусі з 1 січня 2017 року: білоруси отримують пластикові картки з унікальним штрихкодом, завдяки якому провізори в аптеках можуть ідентифікувати клієнта і видавати йому необхідні ліки.

Наприкінці 2016 року всі поліклініки Мінська, обраного пілотним містом проекту, а також близько 20 медустанов у регіонах Білорусі, розпочали видавати електронні рецепти. За планами поступово до проекту будуть долучатися й інші поліклініки країни. Втім, цілком процес інформатизації поліклінік в Білорусії мають завершити до 2020 року.

 Паралельно до інформаційної системи підключать аптеки і приватні медичні центри. У Мінську, наприклад, покупців з електронними рецептами обслуговують всі аптеки державної мережі "Белфармація", а приватні аптеки будуть доєднуватися у міру готовності. Так що на першому етапі, як мінімум до кінця 2017 року, паперові та електронні рецепти будуть функціонувати паралельно. Видача карт для медичного обслуговування, так званих електронних рецептів, здійснюється у вікні довідок поліклініки.

 Отримати її можна безкоштовно, надавши паспорт або свідоцтво про народження -- для дитини. Пацієнт повинен вживати всіх необхідних заходів для збереження карти, адже в разі втрати відновлення карти не буде: можна тільки замовити нову карту з іншим індивідуальним номером, стара картка при цьому блокується. У Мінську картки отримали понад 300 тисяч осіб. Втім, фіксується невелика кількість відмов пацієнтів від "електронних рецептів" - близько 1%. Щоб заохотити білорусів переходити на електронні рецепти, планується надання знижки на ліки. За допомогою пластикової карти також можна буде записатися на прийом до лікаря через інфокіоск або по інтернету, скористатися послугою інтернет-виклику лікаря додому, а завдяки унікальним кодом можна буде дистанційно зв'язатися з лікарем і попросити оновити рецепт. Допускається передача карти родичам пацієнтів або іншим довіреним особам для отримання лікарських засобів в аптеках.

Крім того, в Білорусі створюють інформаційну платформу, де будуть зберігати архіви медичних даних. Пацієнт отримає можливість завести "особистий кабінет" і замовити виписку з історії хвороби, а медустанови зможуть обмінюватися інформацією про пацієнта. Таким чином буде здійснюватися перехід до електронних амбулаторних карток. Згодом, після переходу Білорусі на біометричні паспорти, вже, ймовірно, в 2018 році сучасні пластикові електронні рецепти змінять електронні посвідчення особи для медичного обслуговування. Втім, паперові амбулаторні карти пацієнтів будуть діяти в Білорусі ще п'ять-десять років. Всі ці перетворення білоруської системи охорони здоров'я підтримує Світовий банк, який схвалив надання країні позики в розмірі 125 мільйонів доларів. Більшість цих коштів витратять на інформатизацію поліклінік на периферії -- тих, які поки що відстають в технічному оснащенні від столиці.

http://expres.ua/news/2017/01/01/220918-elektronni-recepty-bilorus-obignala-ukrayinu-medychnymy-reformamy

Немає коментарів: