ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 21 січня 2017 р.

На Кіровоградщині відшкодовують вартість препаратів інсуліну для хворих діабетом

Сьогодні Міністерством охорони здоров'я України проведено селекторну нараду з представниками облдержадміністрацій та керівниками профільних структурних підрозділів на тему: "Реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну".

Представники Міністерства в режимі телеконференсзв'язку надали роз’яснення стосовно впровадження в регіонах системи аптечного відшкодування (реімбурсації) вартості препаратів інсуліну для хворих на цукровий діабет.

Кіровоградщина – одна з перших областей, де впроваджено реімбурсацію препаратів для лікування діабету. За інформацією директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олега Рибальченка, хворі на цукровий діабет жителі області ще з 2014 року забезпечуються інсулінами шляхом виписки лікарями рецептів, за якими пацієнти самостійно отримують препарати у визначених на кожній території області аптечних закладах безкоштовно.

Вартість зазначених препаратів відшкодовується аптекам за рахунок коштів цільових видатків на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет, що враховані в медичній субвенції з держбюджету. Аптеки визначені кожним лікувальним закладом на території обслуговування пацієнта на договірних умовах.

Варто зазначити, що раніше діяла централізована схема закупівлі інсулінів – профільний департамент закуповував препарати і розподіляв між лікувальними закладами, які видавали їх пацієнтам під час візиту до лікаря. Таким чином, видавали тільки ті препарати, що були придбані на початку року, тому хворим призначали тільки ті інсуліни, що були в наявності.

– Цей проект дійсно дієвий. Лікар виписує ті препарати інсуліну, які необхідні пацієнту, а пацієнт сам обирає серед асортименту лікувального закладу, – підкреслив Олег Рибальченко. – Пацієнти задоволені. Вони говорять, що тепер вільно, без обмежень, отримують необхідний препарат у будь-який час в аптеці і не залежать від централізованих поставок.

За словами посадовця, станом на 1 січня 2017 року всі хворі на інсулінозалежний діабет забезпечені необхідними препаратами у повному обсязі та асортименті.

За інформацією сайту ОДА

http://gre4ka.info/zdorov-ia/33787-na-kirovogradshchini-vidshkodovuyut-vartist-preparativ-insulinu-dlya-khvorikh-diabetom

Немає коментарів: