ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 26 грудня 2016 р.

Якість усієї імпортної фармпродукції залежить від роботи митно-логістичних складів - експерт

Якість усієї імпортної фармпродукції залежить від роботи митно-логістичних складів - експерт

Митно-логістичні склади мають постійно перебувати під посиленим контролем збоку держави, адже на них зберігаються ліки, що дуже чутливі до температурних умов. У разі порушення вимог виробників до зберігання медичних препаратів, вони просто пусуються і стають непридатними до вживання. Про це УНН розповів екс-голова Держлікслужби, голова правління союзу споживачів медичних послуг лікарських засобів Владислав Онищенко.
“Лікарська засоби — це особлива група товарів, яка потребує умови зберігання фактично від виробника до споживача. І митно-логістичні склади — це потужні склади, які забезпечують умови зберігання лікарських засобів під час митної очистки, розмитнення.

Під час процедури завезення лікарських засобів в Україну лікарські засоби повинні десь зберігатися, а лікарські засоби мають певні умови зберігання, для цього, навіть, написані певні стандарти, а це стандарти належної дистриб’юторської практики.
До прикладу, завозиться інсулін, температура зберігання інсулінів по всьому ланцюгу його транспортування від виробника до споживача від 2 до 8 градусів. Якщо б це були звичайні склади без витримки належної температури, то все — інсулін став би не придатним до застосування. Вакцини так само.

Є дуже багато лікарських засобів, які мають особливі умови зберігання, є лікарські засоби які повинні зберігатися у конкретних температурних режимах — вологість, температура і освітленість.
Лікарські засоби повинні транспортуватися і зберігатися в умовах, визначених виробником. А це різні умови — це може бути не більше 30 градусів, 20 градусів, прохолодні умови (8-15 градусів) або особливі умови це 2-8 градусів, або навіть у низьких температурах”, — пояснив експерт.

За його словами, митно-логістичні для фармацевтичних препаратів ліцензуються як суб’єкт господарської діяльності, який здійснює оптову торгівлю лікарськими засобами.

"Їх сьогодні не треба реформувати, але, я вважаю, що основною вимогою до таких складів повинен бути контроль, надконтроль. Адже мова йде про лікарські засоби“,- додав він.
В. Онищенко наголосив, що вся імпортна фармацевтична продукція, яка заїжджає в Україну — вона проходить через митні склади.

“Це є маленькі концентратори усієї імпортної продукції, яка потім розходиться по меншим складам або вже по аптечним мережам чи окремим аптекам”, — пояснив експерт.
Нагадаємо, один з найбільш фармскладів “Біокон”, де зберігають свою продукцію низка іноземних і вітчизняних виробників ліків, на предмет додержанні ліцензійних вимог Держлікслужба не перевіряла вже протягом 4 років.

За словами М.Іонова, загалом, на предмет додержання ліцензійних вимог, компанії, які займаються зберіганням та перевезенням ліків переважно міжнародних виробників, має перевіряти Держлікслужба.

З тими фармацевтичними комплексами, які не дотримуються ліцензійних вимог, не буде працювати іноземний постачальник лікарських засобів.
Більше того, якщо такі порушення виявляються, то це шкодить іміджу України на міжнародній арені.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1630218-yakist-usiyeyi-importnoyi-farmproduktsiyi-zalezhit-vid-roboti-mitno-logistichnikh-skladiv-ekspert

Немає коментарів: