ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 23 листопада 2016 р.

В УКРАЇНІ ТРЕТИНУ ВИТРАТ НА ЛІКУВАННЯ "ЗАЛИШАЮТЬ" В АПТЕКАХУ 2014 році в аптеках осіло 35,2 % витрат на охорону здоров'я в України (сукупно державного і приватного секторів).

Тільки за 9 місяців 2016 року обсяги аптечних продажів лікарських засобів становили 35, 1 млрд грн, – повідомляє портал "Ціна держави". 

Левова частка цих грошей напряму йде з кишені українців: 86 % ліків населення купує за власний кошт. Заклади з роздрібного продажу медичних товарів, фінансувалися за рахунок коштів домогосподарств (99,8 %), та лише на 0,2 % за рахунок коштів з Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві.

"Через недоліки системи далеко не всі ці гроші витрачаються ефективно:

1. Ми лікуємось не від того, чим хворіємо: перелік найбільш згубних хвороб для України очолюють серцево-судинні захворювання. У той же час найбільші витрати йдуть на ліки, пов'язанні із хворобами кишково-шлункового тракту. На лікування 80 % найбільш поширених хвороб українці витрачають лише 20% коштів, витрачених на медикаменти. Цікаво, що Україна і Польща мають дуже схожу картину захворюваності населення (рейтинг найбільш згубних хвороб). Проте популярність споживання медпрепаратів радикально відрізняється (рейтинг споживання ліків).

2. Ми споживаємо забагато медикаментів. За "найскромнішими" оцінками відмова від надмірного призначення ліків може призвести до економії 30 % коштів. Система працює так, що не всі протоколи ґрунтуються на доказовій медицині, не всі лікарі їх використовують, лікарі отримують хибні стимули від фармкомпаній. До того ж українці займаються самолікуванням: близько 85 % пацієнтів, що звертаються до аптек, роблять це самостійно, без призначення лікаря. Тільки за перше півріччя 2016 року витрати на телевізійну рекламу ліків на ТОП-10 каналах становили $172, 6 млн (4,5 млрд грн). Звісно, усі ці витрати за рахунок споживачів", – пише видання.

http://konkurent.in.ua/news/ukrayina/9469/v-ukrayini-tretinu-vitrat-na-likuvannya-zalishayut-v-aptekah-.html

Немає коментарів: