ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Сватівські аптеки не отримали ліцензії на продаж препарату?

До редакції зателефонував сватівчанин, який розповів, що поцікавився в між- лікарняній аптеці коли можна буде придбати вакцину від грипу, але чіткої відповіді не отримав. За його словами, медики пропонують убезпечитися від грипу, застосувавши щеплення, але в аптеках міста Сватове препарат не продають, в той час коли у Харкові така вакцина вже у продажу? «Що сватівські аптеки не отримали ліцензії на продаж препарату?», - запитує сватівчанин.

Відповісти на це запитання ми попросили завідуючого аптекою №79 Я.М. Петрука. За словами Якова Миколайовича, спеціальної ліцензії на продаж вакцини від грипу не потрібно. Необхідно тільки дозвіл санстанції. Справа в тому, що сам процес вакцинації проводять медичні працівники і для цього необхідні відповідні умови: окремий кабінет, необхідне медичне устаткування тощо. «Інше питання, що на рівні Міністерства ще не визначено, які штами грипу «гулятимуть» в Україні, адже від цього залежить, яку вакцину завезуть в аптеки», - каже Я.М. Петрук. Також він повідомив, що сьогодні це питання обговорюється на всіх рівнях і має бут вирішено найближчим часом.

Дійсно, дані про те, який грип «ходитиме» територією Сватового ще офіційно не отримали у міській санітарно-епідеміологічній службі. Тільки нещодавно Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) рекомендувало для виробників включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що найвірогідніше циркулюватимуть в Україні у  2016-2017 роках: вірус А - Каліфорнія (пандемія грипу H1N1 2009 року), вірус типу А - Гонконг (H3N2), типу групи В – Брисбен і пхукет (цей вірус грипу «ходить» з року в рік). Сама вакцина до мережі українських аптек надійде не раніше кінця жовтня. Тому в Харкові апріорі  не можуть продавати вакцину від грипу з тієї простої причини, що її в Україні поки що немає. Якщо сьогодні десь і продають вакцину, то вона минулорічна, адже не придатна для вжитку. Тому, шановні громадяни, будьте обережні!

Хоча ми з вами розуміємо, що починати робити щеплення проти грипу необхідно вже у вересні-жовтні, тоді до грудня, коли буде відзначатися зростання захворюваності, у людини сформується імунітет. В той же час не пізно буде зробити щеплення і у жовтні-листопаді, адже для того, щоб сформувався імунітет достатньо від трьох-чотирьох тижнів до двох-трьох місяців.

http://svatovo.ws/

Немає коментарів: