ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 11 жовтня 2016 р.

М.Кулеба: як МОЗ визначає потребу у дитячих опіоїдах, коли відсутній реєстр таких пацієнтів, – невідомо

Уповноважений Президента з прав дитини заявив, що в жодному регіоні країни немає актуального реєстру ані паліативних хворих, ані паліативних дітей

Напередодні у МОЗ заявили про те, що прийнято рішення закупити дитячі форми знеболення для паліативних пацієнтів до 18 років закордоном. Проте, яким чином у профільному відомстві визначають реальну потребу дітей у таких ліках невідомо, адже до цього часу в жодному регіоні країни немає актуального реєстру ані паліативних хворих, ані паліативних дітей. Зазначену ситуацію УНН прокоментував Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

“Наразі, я не можу вам сказати, про яку кількість і яких препаратів йдеться, бо рішення приймало Міністерство охорони здоров’я. Думаю, що запитувати треба сам МОЗ. Я неодноразово казав про те, що за різними оцінками кількість паліативних хворих в Україні становить від 17 до 30 тис. осіб, але до сих пір цифри, в якій кількості і які знеболюючі потрібні, — у мене немає. Власне, від чого сьогодні МОЗ відштовхується, — я не знаю, сам хотів би побачити ті дані, стосовно закупівлі таких препаратів”, — сказав він.

Разом з тим, коментуючи рішення МОЗу купити дитячі опіоїди за кордоном, в той час, коли вітчизняна фарма може сама забезпечити їх виробництво, Уповноважений з прав дитини зазначив: “Я підтримую будь-яку ініціативу, яка може дозволити закупити якісні препарати, які дадуть можливість дітям не постраждати від цього. Якщо є вітчизняні виробники, які готові задовольнити повністю потреби дітей якісними препаратами — я за вітчизняного виробника. Треба виходити із інтересів дитини, а дитина потребує нормального якісного препарату”.
Нагадаємо, у Житомирській ОДА УНН повідомили, що не можуть надати дані щодо кількість зареєстрованих в області паліативних хворих, бо такого реєстру немає.

У Департаменті охорони здоров’я України Кіровоградської обласної державної адміністрації також повідомили про те, що “МОЗом України не визначено облікову та звітну статистичну інформацію стосовно паліативних хворих”.

Також нагадаємо, за словами експертів, дитячі форми знеболення (які відсутні в Україні) можуть випускати українські фармацевтичні підприємства.
Для цього їм потрібно лишень отримати відповідне замовлення від МОЗ.

А сформувати таке замовлення МОЗ не може вже протягом тривалого часу, бо не знає реальної кількість паліативних дітей, і ніяк не визначиться з потребою у таких ліках (дитячі форми опіоїдів).

http://www.unn.com.ua/

Немає коментарів: