ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 26 вересня 2016 р.

Кабмін має простимулювати вітчизняного виробника на випуск дитячих форм знеболення - лікар


За словами Андрія Роханського, аби КМУ звернув увагу на цю проблему, громадські організації мають звернутись із відповідним проханням до уряду

Рішення Міністерства охорони здоров’я про закупівлю дитячих форм морфіну за кордоном із залученням міжнародних організацій — це екстрена міра, бо паліативним дітям ніколи чекати. Разом з тим, оскільки вітчизняні фармвиробники мають можливість самостійно випускати дитячі форми знеболюючих ліків, то у подальшому треба прийти саме до такого вирішення проблеми із дитячими опіоїдами. І так буде дешевше. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив експерт з розвитку паліативної допомоги, лікар Андрій Роханський.

“Дане рішення МОЗ закупити (дитячі форми знеболюючих ліків — ред.) у іноземного виробника — це екстрена міра, тому що дітям потрібно допомогти тут і зараз, бо деяким таким пацієнтам ніколи чекати, коли нарешті вирішиться проблема і наш виробник почне випускати дитячі форми (морфіну — ред.).

Однак, є і другий момент. Звичайно ж, Кабмін, напевно (це вже не МОЗ, а Кабмін) повинен простимулювати вітчизняного виробника на випуск саме дитячих форм (морфіну — ред.). І в виробництві цього препарату абсолютно немає нічого особливого і складного, тобто для цього не потрібно якесь спеціальне виробництво. Цей препарат не є патентованою формою, його неможливо запатентувати, тому що він ще до нашої ери застосовувався в медичних цілях, тому виробництво може бути налагоджене”, — зазначив він.

За словами експерта, аби КМУ звернув на це увагу, варто, аби громадські організації звернулися до Уряду.
“Чим ми, власне, і займаємося, зараз. Тому рішення про закупівлю дитячих форм знеболюючих ліків у закордонних виробників — воно не повинно діяти на постійній основі. Далі, вже наш місцевий виробник, повинен це робити. Ви ж самі розумієте що є питання ціни, і у національного виробника буде ціна інша, дешевша, аніж закуповувати західних”, — пояснив А.Роханський.

Нагадаємо, в Україні дитячі форми знеболюючих препаратів взагалі відсутні.
За словами Лариси Лавренюк, так склалося, бо цим питанням ніхто не займався.
І це при тому, що вітчизняні фармкомпанії, такі як “ІнтерХім”, наприклад, мають можливість налагодити виробництво дитячих опіоїдів. Для цього їм потрібно лишень відповідне замовлення від МОЗ, якого немає.

А немає такого замовлення, бо у МОЗ не знають реальних статистичних даних щодо паліативних дітей в Україні, а відповідно до цього часу не знають і кількісної потреби у дитячих опіоїдів.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1604275-kabmin-maye-prostimulyuvati-vitchiznyanogo-virobnika-na-vipusk-dityachikh-form-znebolennya-likar

Немає коментарів: