ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 3 вересня 2016 р.

Вводити державну страхову медицину передчасно - експерт

Генеральний директор Асоціації страхувальників України Леонід Хорін і менеджер групи з реформи системи охорони здоров'я «Реанімаційного пакету реформ» Олександр Ябчанка в ефірі «ГС» спрогнозували, наскільки успішним буде впровадження страхової медицини в країні.

Впровадження страхової медицини почнеться в Україні з 2017 року. Уже розроблений план поетапного введення цієї реформи.

Найближчим часом пропозиції МОЗ розгляне Кабмін, а до кінця року буде напрацьована відповідна нормативна правова база, внесені зміни до Бюджетного кодексу. Таку заяву зробив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Ковтонюк - в минулому проектний менеджер по реформі охорони здоров'я Національної ради реформ. У новій команді МОЗ він відповідає за зміни в системі надання медичної допомоги.

Напередодні віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявляв, що основні пріоритети уряду в реформуванні соціальної сфери стосуватимуться пенсійної реформи, трудового законодавства, системи зайнятості. У список пріоритетів Розенко вніс і соціальне страхування.

Можливість впровадження страхової медицини в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував генеральний директор Асоціації страхувальників України Леонід Хорін.

Хто зараз в Україні може отримати медстраховку, на яких умовах, за якою ціною?

- Медстраховка в основному у нас добровільна. Є обов'язкові види страхування для держслужбовців, для певних категорій. А в основному ми маємо справу з добровільним страхуванням. Наприклад, при виїзді за кордон, або, наприклад, внутрішнє медичне добровільне страхування, коли підприємства страхують своїх працівників. Будь-який бажаючий громадянин може застрахувати своє здоров'я від будь-яких ризиків, які він вважає можливими. Страхування існує, але особливою популярністю не користується за звичайної для нашого страхового ринку причини: страховим компаніям не довіряють.

Як ви ставитеся до ідеї державної страхової медицини?

- Вона актуальна була ще вчора. А от щодо реально, я думаю, що це абсолютно, підкреслюю, абсолютно передчасне заняття. Справа в тому, що при такій якості страхового ринку, яка існує у нас, при неповазі страхових компаній до своїх клієнтів, яке у нас спостерігається в останні багато років, використовувати страхові компанії в рамках обов'язкового державного страхування абсолютно передчасно. Спочатку треба налагодити роботу страхових компаній, а потім використовувати цей інструмент в будь-яких державних програмах.

Наскільки вдалим рішенням стане введення страхової медицини в Україні, в ефірі радіостанції спрогнозував менеджер групи з реформи системи охорони здоров'я «Реанімаційного пакету реформ» Олександр Ябчанка.

Яким буде алгоритм дії страхової медицини?

- Заступник виконуючого обов'язки міністра МОЗ Павло Ковтонюк анонсував, що буквально в найближчий розповість дійсний план, за яким буде це реалізовано. Мені здається, що абсолютно реалістично розпочати ці зміни вже з 2017 року. На чому базується мій оптимізм? Перш за все, в документах прописані положення, зокрема, це план діяльності Кабміну в питання охорони здоров'я, це концепція реформи системи фінансування охорони здоров'я, що було записано в нормативних актах уряду. Вони мають підтвердження в риториці нового виконуючого обов'язки міністра МОЗ Уляни Супрун. Був скепсис стосовно того, чи таки дійсно їй дадуть зайти зі своєю командою. Маємо зараз безпрецедентний випадок, тому що я не можу пригадати, коли міністр охорони здоров'я заходив з власною командою.

Тобто Кабмін втримав свою обіцянку?
Так, зайшли заступники, яких безпосередньо рекомендувала Уляна Супрун. Тому є всі шанси на те, що сьогоднішні заяви Павла Ковтанюка будуть втілені в життя. І сподіваюся, що в ті самі терміни, тобто в 2017 році, ми вже побачимо перші якісь плоди цієї реформи. Але що може непокоїти у цій ситуації. Перш за все, пам'ятаємо, що все-таки заступників призначали доволі довго. Тобто це майже місяць часу. Коли Супрун призначили на посаду міністра, то вже деякі депутати комітету з питань охорони здоров'я ВР України вийшли з заявою, що з ними не погоджували це призначення. А за часів мініструваня Квіташвілі однією з ключових проблем була відсутність взаємодії між міністерством і між профільним комітетом. І, враховуючи, що зараз вже звучать подібні заяви від членів комітету, є таке побоювання, як би знову ми не отримали протистояння між законодавчою і виконавчою гілками влади. Адже очевидно, що жодну реформу неможливо реалізувати без відповідних законодавчих змін.

Що ще потрібно для впровадження страхової медицини? Наскільки сильно треба змінювати законодавчу базу?
- Потрібні певні зміни в нормативно-правових актах, зокрема в законах. Саме тому дуже важлива роль буде у комітету з питань охорони здоров'я, у підтримці тих змін, які декларує міністерство. І нам залишається сподіватися на те, що накінець-то в нас з'явиться політична воля у питанні медичної реформи.

В рамках проведення децентралізації МОЗ висунув ініціативу щодо формування госпітальних округів. Головний медичний експерт «Реанімаційного пакету реформ» Зоряна Черненко вбачає загрозу в наданні медичної допомоги за територіальним принципом.

Екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій зазначив, що якщо справа про корупцію зупиниться на Василишині, це можна вважати півмірою. В той же час, голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін сумнівається, що навіть заступник міністра буде покараний.

http://newsradio.com.ua/2016_09_02/Vvoditi-derzhavnu-strahovu-medicinu-peredchasno-ekspert-5809/

Немає коментарів: