ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 2 вересня 2016 р.

Півтора мільйони гривень "загубили" у МОЗ


Фахівці Державної аудиторської служби України під час планової ревізії в Міністерстві охорони здоров'я виявили втрат на суму 1,6 млн грн.

Про це повідомила прес-служба Держаудитслужби.

У відомстві зазначили, що для перевірки був обраний період з 1 серпня 2013 року по 1 травня 2016 року і окремі питання фінансово-господарської діяльності за період з 1 січня 2012 року по 30 червня 2013 року.

Так, з 2015 року Міністерство розпочало проведення державних закупівель лікарських засобів і медичних виробів через три міжнародні спеціалізовані організації, яким в кінці того ж року воно перерахувало авансом понад 2 млрд 197 млн грн. З огляду на умови укладених договорів, Міністерство за рахунок держбюджету має сплатити згаданим організаціям майже 111 млн грн комісійної винагороди.

Як з'ясувалося, станом на 1 травня 2016 року спеціалізовані організації не поставили товару на суму понад 1 млрд 885 млн грн (або 85%), зокрема, на суму понад 574 млн грн порушені умови угод у частині поставки медикаментів протягом шести місяців з дня передоплати.

Також фахівці Держаудитслужби встановили, що 31% закупівель медичних виробів і лікарських засобів на суму майже 97 млн грн організації здійснили в українських виробників, з них на 174 тис. грн – через посередника. Ще 2,4% закупівель на суму 7,5 млн грн – це придбані медикаменти іноземного виробництва, але через вітчизняних посередників. При цьому, закупивши медикаменти у вітчизняних виробників через спеціалізовані організації, Міністерство оплатило на їх користь комісійний збір і вартість послуг уповноважених підприємств по митному оформленню, зберіганню та дистрибуції товарів на загальну суму 5,9 млн грн.

Також МОЗ за рахунок коштів державного бюджету зайво оплатило 1,4 млн грн спеціалізованої організації за поставлені лікарські засоби і вакцини за рахунок включення до їх вартості непідтверджених витрат з доставки.У той же час неналежний моніторинг рівня забезпечення закладів охорони здоров'я товарами і перерозподілу їх залишків призвели до псування медикаментів на суму 2,5 млн грн. Крім того, у медичних установах станом на 1 березня 2016 року утворилися залишки медикаментів із закінченим терміном придатності на загальну суму 1,4 млн грн.

Протягом 2013-2015 років та I кварталу 2016 року МОЗ за рахунок державного бюджету профінансував 252,3 млн грн на утримання патронатної служби Товариства Червоного Хреста України, яка не здійснювала діяльності в сфері охорони здоров'я.

Матеріали ревізії передані до правоохоронних органів, а про результати проінформовано Кабінет міністрів України.

http://24tv.ua/pivtora_milyoni_griven_zagubili_u_moz_n721491

Немає коментарів: