ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 3 серпня 2016 р.

Депутати підтримали розкриття інформації про випробування ліків


Комітет з питань охорони здоров'я рекомендує парламенту прийняти за основу проект Закону «Про внесення зміни до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів».

Метою законопроекту, як зазначено у Пояснювальній записці,  є відкриття доступу до матеріалів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів, що сприятиме більшій прозорості, боротьбі з корупцією у цій сфері та забезпеченню достовірності даних про ефективність та безпечність лікарських засобів.

У Законі України «Про лікарські засоби» пропонується доповнити частину 10 статті 9 новим реченням, відповідно до якого центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, забезпечує публічний доступ до усіх, як сприятливих/позитивних, так і несприятливих/негативних, результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань, за винятком інформації комерційного конфіденційного характеру, що охороняється законом.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, посилаючись на термінологічну розбіжність вживаного у цивільному законодавстві поняття «комерційна таємниця» та пропонованого у законопроекті «комерційна інформація» (що, на його думку, може сприяти виникненню ризиків порушення прав інтелектуальної власності), пропонує законопроект повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи.

Однак зважаючи  на те, що законопроект спрямований на забезпечення  прозорості національної процедури реєстрації лікарських засобів,  надання достовірних даних про ефективність та безпечність лікарських засобів, Комітет з питань охорони здоров'я ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України проект закону за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу. Зауваження ГНЕУ можуть бути враховані під час його доопрацювання.

http://zib.com.ua/ua/125057-deputati_pidtrimali_rozkrittya_informacii_pro_viprobuvannya_.html

Немає коментарів: