ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 27 серпня 2016 р.

Третина українців через брак грошей не може придбати собі ліки


Через відсутність грошей майже третина українців не може купити собі ліки. Медикаменти постійно дорожчають, адже компоненти, навіть для вітчизняних ліків, завозять із-за кордону. До того ж, держава контролює націнки аптек лише на життєво необхідні медикаменти.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Киянка Інна розповідає: найчастіше ліки купує для маленької донечки. Щомісяця жінка залишає в аптеці близько 500 гривень. Та на найнеобхідніших медикаментах жінка намагається не економити, хоча й сімейний бюджет обмежений.

«Є багато компонентів, які можуть зашкодити дитині. Тож вибираю натуральні, із меншим вмістом хімії», – каже Інна.

Тим часом пенсіонер Валерій зізнається: для себе ліків не купує, бо це дуже дорого. А от його дружина не може обійтись без медпрепаратів, тож чоловік оббиває пороги аптек у пошуках знижок.

«Препарат для зниження тиску коштував трохи більше, ніж 20 гривень, а зараз ціну підняли уже до 45», – обурюється Валерій.

Для третини українців ліки стали розкішшю, адже дорожчають мало не щомісяця.

«У першому півріччі цього року через аптеки було продано лікарських засобів на 23, 5 мільярда гривень. Якщо це порівняти із минулим роком, то вийде, що люди витратили на 17 відсотків більше коштів», – зазначив голова правління Союзу споживачів медичних послуг Владислав Онищенеко.

Медичні препарати дорожчають через курс долара. Адже навіть для вітчизняних ліків складові завозять, здебільшого, з-за кордону. До цієї суми варто додати ще й вартість реклами та націнку аптек. Адже цю ставку держава не завжди контролює.

«Максимум 25 відсотків націнки регулюють на тих препаратах, які входять у перелік життєво необхідних. Для інших немає жодної регуляції»,– обурюється президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк

У свою чергу уряд не втомлюється запевняти: скоро ліки стануть доступнішими, бо таки наведуть лад на фармринку. Та люди не вірять і, побоюючись нової хвилі подорожчань, купують медикаменти про запас.

http://zik.ua/

Немає коментарів: