ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 2 серпня 2016 р.

Потреба в концепції імпортозаміщення на ринку ліків відсутня, - заступник глави МОЗ


"У нас була розширена нарада, де було визначено, що імпортозаміщення якісних ліків в Україні відбувається вже автоматично", - зазначив він

Концепція імпортозаміщення на фармацевтичному ринку України відбувається вже автоматично, тому потреба в держстратегіі відсутня. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

"Насправді було таке доручення, щоб розробляти таку концепцію... У нас була розширена нарада, де було визначено, що імпортозаміщення якісних ліків в Україні відбувається вже автоматично. І немає потреби тут створювати якусь концепцію, з однієї простої причини – оскільки фармакологічний ринок настільки сьогодні відрегульований і його життя в реаліях поставили так, що немає потреби створювати цей процес у якийсь спосіб штучно. Я маю на увазі, що і так близько 80% ліків, які виробляють в Україні, вони реально в упаковках виробляються вітчизняною фармою", - заявив він.

Більш того, за його словами, більшість з них вже і так робляться у форматі імпортозаміщення.

"Тому якоїсь додаткової програми в цьому напрямку немає потреби створювати... В цілому, є два шляхи розвитку економіки і не тільки, які стосуються фарми. Перший, це ринковий і другий, це коли ми рухаємося шляхом політичним. Ми вибрали для міністерства рух шляху ринковий, щоб це регулювання відбувалося саме таким чином", - додав він.

Як повідомлялося, у МОЗ була розпочата системна робота, спрямована на підвищення доступності лікарських засобів – шляхом запровадження державного регулювання цін на основні лікарські засоби та референтного ціноутворення, перегляду належної практики лікарських призначень та рецептурного відпуску ліків, розробки національної Концепції імпортозаміщення та розвитку вітчизняного фармвиробництва.

"У напрямку впровадження Концепції імпортозаміщення та розвитку вітчизняного виробництва лікарських засобів, на думку фахівців, варто невідкладно створити перелік лікарських засобів, що підлягають імпортозаміщенню, і визначити препарати, які можна виробляти в Україні з урахуванням клінічних, фармакологічних та технологічних особливостей", - відзначали у відомстві.

http://ua.112.ua/ekonomika/potreba-v-kontseptsii-importozamishchennia-na-rynku-likiv-vidsutnia-zastupnyk-hlavy-moz-328786.html

Немає коментарів: