ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 15 липня 2016 р.

Уніфіковані протоколи лікування є гарантом захисту прав пацієнтів — лікар

Уніфіковані протоколи лікування є гарантом захисту прав пацієнтів — лікар
За словами лікаря, протоколи лікування є необхідною складовою запровадження страхової медицини.

Протоколи лікування використовуються абсолютно скрізь за кордоном, адже це єдиний стандарт, за яким лікарі повинні лікувати конкретну хворобу. Про це у коментарі УНН зазначила виконувач обов’язків завідувача відділення паліативної допомоги “Хоспіс” при Київській міській клінічній лікарні №2 Анна Юзвишина.

“У нас в Україні це поки що запроваджується, до цього такого не було, і ми лікували хто як хотів: от наскільки моїх знань вистачає — настільки я і лікувала. Інша людина могла лікувати по-іншому. А протокол — це єдиний уніфікований документ, згідно із яким ми маємо лікувати те, що потрібно. Насправді вони дуже необхідні”, — сказала вона.
За словами лікаря, протоколи лікування є необхідною складовою запровадження страхової медицини.

“Протоколи лікування є гарантом запровадження якісної медичної допомоги, вони є гарантом запровадження страхової медицини, через те що, якщо ти маєш зразок, згідно із яким ти маєш призначати конкретні препарати, страхова фірма не може до тебе потім ніяких претензій пред’явити. У тебе є протокол — ти згідно з протоколом все назначив.
Точно так само це є гарантом захисту пацієнтів — тобі лікар зобов’язаний назначити конкретні препарати.

Це також гарант і для лікаря: він має діагноз, він згідно з протоколом все робив, якщо якісь претензії у пацієнта або у його родичів — лікар захищений, через те що він робив це згідно із протоколами і його помилки немає. Це дуже гарний напрям”, — пояснила А.Юзвишина.
Більше того, як зазначила лікар, протоколи лікування чітко визначають перелік необхідних ліків,я кі наприклад, має замовляти лікарня під час закупівель.
"У разі, якщо запрацюють протоколи, то ми замовлятимемо конкретні препарати згідно з протоколом, а не що попало, що-небудь, який лікар, що придумає. І це є велика економія“, — додала вона.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами гендиректора одного з провідних фармацевтичних підприємств України — “ІнтеХім” — Анатолія Редера, протоколи лікування повинні бути основою медреформи в Україні.
Зокрема, експерт зазначив, що допоки не буде протоколів лікування, сенсу створювати будь-які законодавчі акти немає.“Це безглузді витрати грошей і марна трата дорогоцінного часу”, — сказав він.
А.Редер переконаний, що Україні потрібні системи лікування всіх нозологій.
“Якщо не прописати, що, наприклад, пацієнта з інфарктом треба пролікувати саме таким способом, з певною кількістю ліків, часу роботи доктора і т.д., то робити що-небудь безглуздо”, — сказав А.Редер, і додав, що Україні у підготовці протоколів лікування варто було б скористатися британським досвідом.
“Щоб не розробляти ці документи з нуля, на що треба витратити багато часу, якого немає, можна взяти за основу західні аналогії. Наприклад, зручним для України міг би стати британський протокол”, — зазначив він.

А.Редер наголосив на тому, що протокол лікування має бути Законом.
Також нагадаємо, за словами нардепа К.Яриніча, відсутність в Україні протоколів лікування є перешкодою до запровадження страхової медицини.

http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1586860-unifikovani-protokoli-likuvannya-ye-garantom-zakhistu-prav-patsiyentiv-likar

Немає коментарів: