ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 27 липня 2016 р.

АПРаД та американці хочуть відтермінувати запровадження референтного ціноутворення в Україні - звернення


Асоціація виробників інноваційних ліків “АПРаД” разом із Американською торгівельною палатою в Україні звернулася до уряду України з проханням відтермінувати зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби до 1-го січня 2017 року. Про це йдеться у відповідному зверненні на сайті Асоціації, передає УНН.

“Асоціація "АПРаД“ разом із Американською торговельною палатою в Україні та Американсько-Українською Діловою Радою (U.S.-Ukraine Business Council) у спільному листі звернулися до уряду України з проханням відтермінувати зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби до 1-го січня 2017 року”, — сказано у повідомленні.

У звернені АПРаД стверджує, що розглядає референтне ціноутворення виключно як ефективний та прозорий механізм регулювання цін на лікарські засоби, вартість яких відшкодовується пацієнтам за державні кошти, який здатний оптимізувати бюджетні витрати і водночас сприятиме розвитку вільної конкуренції на фармацевтичному ринку.
Однак, як представники Асоціації скаржаться, робоча група МОЗ під час обговорення відповідних нормативно-правових змін, зокрема постанови стосовно запровадження референтного ціноутворення, не врахувала пропозицій міжнародних виробників ліків.
Нагадаємо, що за словами в.о. міністра охорони здоров’я В.Шафранського, за рахунок запровадження референтного ціноутворення в Україні має бути досягнута доступність лікарських засобів для населення.

“З 1 серпня цього року в країні запроваджується референтне ціноутворення та декларування граничних оптово-відпускних цін. Розрахунок граничної оптово-відпускної ціни на лікарський засіб передбачає використання механізму зовнішнього та внутрішнього референтного ціноутворення. Зовнішнє реферування застосовується для визначення граничної оптово-відпускної ціни оригінального лікарського засобу як середнє арифметичне значення серед трьох найвищих цін на цей препарат серед країн, які будуть визнані референтними для України. Нами запропоновано віднести до списку референтних країн Польщу, Латвію, Словаччину, Сербію та ряд інших країн.

Механізм внутрішнього референтного ціноутворення застосовується для генеричних лікарських засобів, — коли ціна першого генерика повинна бути на 20% дешевша від оригінального, і коли наступна — на 10% від попереднього, але не менше ніж 50% від ціни на оригінальний лікарський засіб”, — сказав він.

Також нагадаємо, на необхідності запровадження референтного ціноутворення наголосила також голова профільного комітету ВРУ О.Богомолець.
За її словами, різниця у цифрах закупівель інсулінових препаратів в різних областях може коливатися від 30% до 120%.

“Корупція при закупівлях складає просто неймовірні цифри. І різниця в цифрах, як закуповують інсулін області коливається від 30% до 120%. Тобто одна область купує інсулін за 400 грн, інша — за 820 грн.

І тільки якщо на інсулінах області закуповували б препарати за мінімальною ціною, ринковою ціною, — я не кажу, що вона референтна, — то український народ отримав би тільки на інсулінах 100 млн грн. Тобто, сьогодні ці 100 млн грн лягли в кишені всіх тих, хто раніше наживався і тих, хто продовжує це робити зараз.

Єдиним виходом із цієї ситуації є введенням МОЗ і Кабміном референтних цін, які будуть говорити, що ні одна область, ні один лікувальний заклад, ні один район не мають права купити препарати за ціною вищою, ніж затверджена Кабміном”, — аргументувала політик.
Як відомо, народні депутати пропонують відсторонити Сrown Agents від закупівель лікарських засобів для України.

Оскільки зазначена міжнародна організація, за підсумками проведених нею закупівель, поставила в Україну менше половини від потрібних онкохворим ліків.
Також, за наданими народних депутатів, Сrown Agents пропонувала поставити українським пацієнта ліки сумнівної якості.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1589643-aprad-ta-amerikantsi-khochut-vidterminuvati-zaprovadzhennya-referentnogo-tsinoutvorennya-v-ukrayini-zvernennya

Немає коментарів: