ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 13 липня 2016 р.

Чернігівська станція переливання крові залишається без альбуміну


Обласна станція переливання крові відмовляється від виготовлення альбумінів – препаратів, що застосовують при травматичному та операційному шоках, опіках, а також при ряді захворювань.

Про це Високому Валу повідомили в прес-службі Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

За словами головного лікаря закладу Павла Герасименка, станція змушена припинити виробництво альбумінів через неможливість виконання особливих вимог Міністерства охорони здоров’я, які відомство висуває до цього специфічного процесу у подібних закладах.

«Така ситуація не тільки в Чернігові, а практично по всій Україні. Втім, пацієнти лікарень без альбумінів не залишаться, адже держава повинна потурбуватися про те, щоб їх виготовляли в окремо створених центрах, які б забезпечили потребу в альбумінах всіх регіонів України», – зазначив Павло Герасименко.

Нині обласна станція переливання крові продовжує виготовляти три види трансфузійних середовищ – еритроцитарну та тромбоцитарну маси, а також плазму крові, забезпечуючи ними лікувально-профілактичні заклади Чернігівщини у повному обсязі.

Крім того, через припинення виробництва альбумінів станція змушена позбавитися свого віварію, де перебувають піддослідні кролі та лабораторні миші.

«Тварини – невід’ємна частина виготовлення препаратів та компонентів крові. На кролях ми визначаємо пірогенність препаратів, а на мишах – аномальну токсичність, адже у лікувальну мережу ми не можемо направити препарати, що не пройшли суворий контроль на піддослідних тваринах», – зауважує головний лікар закладу.

За його словами, загалом кролів та мишей тримали понад 45 років і ось тепер вимушені від них відмовлятися.

«Звісно, цей процес непростий, сподіваюся, що до кінця року цю проблему ми вирішимо», - підсумував Павло Герасименко.

http://val.ua/uk/88644.html

Немає коментарів: