ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 5 липня 2016 р.

Вакцини для Полтавської області: коментар директора департаменту охорони здоров’я щодо поставок


Рівень охоплення вакцинами в Україні найнижчий в усьому світі. Як стверджує більшість лікарів незабаром можуть розпочатися масові інфекційні недуги. Частина батьків відмовляються вакцинувати свою дитину, побоюючись фатальних наслідків, решта ­-  змушені шукати вакцини самостійно.


У 2014 році МОЗ провалило закупівлю необхідних ліків, зокрема не було закуплено вакцини для попередження інфекційних хвороб у дітей. Вже тоді лікарі почали говорити про ймовірні спалахи інфекційних хвороб.

Минулого року МОЗ України уклало письмові угоди з трьома міжнародними організаціями щодо закупівлі ліків та виробів медичного призначення на загальну суму 2,197 міліардів гривень. Перший 12 жовтня 2015 року було підписано Меморандум між МОЗ України та ЮНІСЕФ щодо надання послуг із закупівлі вакцин та антиретровірусних препаратів.

За даними ЮНІСЕФ, міжнародна організація отримала від МОЗ України на закупівлю антиретровірусних препаратів близько 11 млн доларів США та на закупівлю вакцин — близько 13,5 млн доларів. Проте поставки ліків розпочалися не так швидко, як хотілося, адже вироблення вакцин довготривалий процес.

Через нестачу препаратів, у 2015 році щеплення від туберкульозу робили лише кожній шостій дитині. Також вже декілька років спостерігались перебої з вакциною БЦЖ. Малечу невакцинованою зараховували до дитсадків. Кількість вакцини від туберкульозу (БЦЖ) в Україні на 2015 рік становила всього 9% від загальної потреби, говорив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

Процес доставки ліків та вакцин розпочався лише у квітні 2016 року. Наразі залишається проблема з реєстрацією. Половина вакцин, що закуповує для нас ЮНІСЕФ, зараз чекає реєстрації в Україні. Із замовленої Міністерством охорони здоров’я кількості вакцин в Україну вже доставили першу партію вакцини КПК (виробництва GSK) та першу партію вакцин проти гепатиту В (виробництва LG Life Sciences).

Ситуація із забезпечення лікувально-профілактичних закладів в Україні імунобіологічними препаратами, через тимчасову їх відсутність, почала покращуватися.

Так, днями й до Полтавського обласного центру дитячої імунології надійшла партія наступних імунобіологічних препаратів: вакцина для профілактики гепатиту В, виробництва Кореї; Пентаксим – комбінована вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивована) французького виробництва; для профілактики гемофільної інфекції типу В, виробництва Індії. Отримані вакцини надійдуть до медичних закладів міст та районів області.

Зі слів директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктора Лисака, зараз залишається питання щодо вакцин БЦЖ.

– За прогнозам МОЗ ми повинні їх отримати до кінця червня. Є дуже велика проблема з тими вакцинам, які повинні закуповувати за кошти місцевого бюджету – це вакцина для профілактики ботулізму. А все що закуповується за кошти державного бюджету повинно пройти реєстрацію на сайті МОЗ. Вакцина з профілактики ботулізму такої реєстрації немає, ­- зазначив Віктор Лисак.
На 30 червня згідно інформації департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної адміністрації закінчилися наступні препарати: бівалента оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ); імуноглобулін людський протиправцевий; сироватка протиправцева; сироватка ботулінічна; сироватка протидифтерійна; полівалентна сироватка від укусів гадюк.

– Є проблеми з забезпеченням пацієнтів. Стосовно вакцин та сироваток ми постійно звертаємося до депутатського корпусу, до всіх інстанцій. Ми готові закупити вакцини, однак де їх купити, якщо їх немає на території України. В даний момент ми отримали поставки по туберкульозу. По лінії Віл/СНІДУ ми забезпечені повністю, – зазначив Віктор Лисак.зображення збільшується

На 30 червня в закладах охорони здоров’я області залишилося 127 доз вакцин проти сказу, 111 доз вакцина для профілактики кору, епідпаротиту, краснухи (КПК).

– Мінздрав виділив одну дозу зміїної сироватки, яку ми позавчора в обласній лікарні ввели жінці після укусу змії. Друге питання це вакцини проти правця та сказу ­– це також проблема. Ми маємо незначний резерв, – прокоментував Віктор Лисак.
вакцини
Віктор Лисак

Вже відомі орієнтовні строки поставок вакцин, що закуповуються Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ в рамках закупівель лікарських засобів за замовленням Міністерства охорони здоров’я України.

До кінця 2016 року в Полтавській області очікують на поставку вакцин з профілактики кору, паротиту та краснухи, також вакцини для профілактики гепатиту В, анатоксин або вакцини для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена (АДП-М) та вакцини для профілактики сказу.

зображення збільшується

Оприлюднений графік поставок вакцин буде дотриманий в разі своєчасної реєстрації вакцин, додали в ЮНІСЕФ.

У фонді нагадали, що згідно до міжнародної практики закупівлі вакцин, країни, в середньому, замовляють вакцини на 2-3 роки вперед. Тобто, наприклад, процес замовлення вакцин на 2017 рік мав розпочатися не пізніше початку 2016 року. Щодо України, то її замовлення зараз виконується на пріоритетних пришвидшених умовах.

Костиря Олена

https://tribuna.pl.ua/news/vaktsini-dlya-poltavskoyi-oblasti-komentar-direktora-departamentu-ohoroni-zdorov-ya-shhodo-postavok/

Немає коментарів: