ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 4 липня 2016 р.

Заборонені ліки можна замовити через Інтернет

Препарат проти грипу у формі розчинного порошку «Фармацитрон» заборонили продавати в аптеках

Фармацевтичним підприємствам, які реалізовують порошок «Фармацитрон», доручено помістити його в карантин до відповідного розпорядження Держлікслужби. Однак з моменту виходу розпорядження (а це був ще початок червня) не всі аптеки Чернівців відреагували на це. Ба більше – препарат можна вільно замовити через Інтернет.

Сімейний лікар Ірина Городенська пояснює, що інколи певні ліки знімають з виробництва або забороняють продавати на будь-який період. Це залежить від конкретних факторів – може, виробники чекають продовження ліцензії, а може, опис ліків не збігатися з тим, що є по факту.

- Аптека повинна отримати припис. Це своєрідний наказ, в якому зазначено, що з конкретного числа аптеки повинні вилучити з продажу певний препарат. Без припису аптека, по суті, непоінформована, - каже лікар. – І ось коли аптека отримала цей документ, але не вилучила ліки, тоді доведеться сплатити штраф.

І. Городенська розповідає, що раніше говорили про те, що взагалі всі ліки повинні продавати за рецептом, крім, звісно, йоду, зеленки і тому подібного. Тоді не було би безконтрольного вживання антибіотиків, адже таким людям, якщо вони дійсно серйозно хворіють, тяжко підібрати дієвий антибіотик. Але цей наказ відмінили, оскільки він був невигідним. З усього масиву ліків залишилися б одиниці, оскільки лікар відповідав би за те, що написав у рецепті і поставив печатку.

Яна МАРІЯНЧУК

https://pogliad.ua/news/health/zaboroneni-liki-mozhna-zamoviti-cherez-internet-304008

Немає коментарів: