ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 19 липня 2016 р.

О.Богомолець: 100 млн “інсулінових” гривень лягли в кишені тих, хто наживається на закупівлях


Коментуючи необхідність впровадження в Україні референтного ціноутворення на ліки, народний депутат Ольга Богомолець заявила, що різниця у цифрах закупівель інсулінових препаратів в різних областях може коливатися від 30% до 120%. Про це вона зазначила під час виступу на Спільному засідання Колегії та Вченої медичної ради при МОЗ України, передає УНН.

“90% часу я особисто витрачаю на боротьбу зі заржавілою системою. Наведу вам приклад: при закупівлі тільки інсулінів у двох регіонах по децентралізації, куди пішли 44 млрд субвенцій на сьогоднішній день. Корупція при закупівлях складає просто неймовірні цифри. І різниця в цифрах, як закуповують інсулін області коливається від 30% до 120%. Тобто одна область купує інсулін за 400 грн, інша — за 820 грн.

І тільки якщо на існулінах області закуповували б препарати за мінімальною ціною, ринковою ціною, — я не кажу, що вона референтна, — то український народ отримав би тільки на інсулінах 100 млн грн. Тобто, сьогодні ці 100 млн грн лягли в кишені всіх тих, хто раніше наживався і тих, хто продовжує це робити зараз.

Єдиним виходом із цієї ситуації є введенням МОЗ і Кабміном референтних цін, які будуть говорити, що ні одна область, ні один лікувальний заклад, ні один район не мають права купити препарати за ціною вищою, ніж затверджена Кабміном”, — наголосила вона.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, МОЗ винесло на громадське обговорення оновлений проект постанови про референтне ціноутворення.

Також нагадаємо, за словами в.о.міністра охорони здоров’я В.Шафранського, референтне ціноутворення на ліки має сприяти зниженню їх вартості щонайменше на 20%.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1587964-o-bogomolets-100-mln-insulinovikh-griven-lyagli-v-kisheni-tikh-khto-nazhivayetsya-na-zakupivlyakh

Немає коментарів: