ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 10 червня 2016 р.

Розкрито ще один комерцiйний мiф фармацевтів

Розкрито ще один комерцiйний фармацевтичний мiф: препарати "для виведення шлакiв" i "очищення органiзму", пише газета "Експрес". Iдеєю детоксикацiї нинi важко не заразитися. З екранiв телевiзорiв i монiторiв на нас лiзе реклама, нав'язуючи рiзноманiтнi пiгулки, капсули, брикети. Усi дуже кориснi, ефективнi, природнi. Хоча й недешевi. 

"Лiто настало, а ви соромитеся свого тiла на пляжi? -- запитує спокуслива модель, яка сидить бiля басейну зi склянкою смузi. -- Наш препарат допоможе схуднути вам без дiєт i тренування, адже очищує органiзм зсередини!" А засмаглий мачо в бiлiй сорочцi щасливо усмiхається й розповiдає, як за допомогою диво-засобу вiн очистив печiнку вiд алкогольних i тютюнових токсинiв, помолодшав на 20 рокiв i зробив приголомшливу кар'єру.

I таких промо-роликiв десятки. Ну, а хто ж iз нас не хоче бути молодим, здоровим, гарним,  успiшним? До того ж i зусиль особливих не треба: ковтнув таблетку -- очистився i став як новий! От i шукаємо чудо-препарати в аптеках та iнтернет-магазинах. Та чи ефективнi цi засоби? Лiкарi кажуть, що нi. I не треба себе обманювати та шукати легких шляхiв. Нас просто дурять, витрушуючи грошi з кишень.

Ось що думають про "детоксикацiю" Iгор Довгий, гастроентеролог Українського лiкувально-профiлактичного центру, та Олексiй Васильєв, колопроктолог. 

I. Довгий: -- Треба розумiти, що в медицинi справдi є термiн "детоксикацiя". Вiн означає ряд заходiв i процедур, до яких вдаються пiд час небезпечних станiв людини. Наприклад, у разi смертельно-небезпечного отруєння. Знаєте, як це, якщо поглянути збоку? Крапельницi, безлiч трубочок, iнодi дiалiз, пацiєнт без тями або й у комi. Але, на жаль, цей термiн взялися використовувати шарлатани вiд медицини й фармакологiї. Ну не можуть якiсь там чарiвнi пiгулки "промити на клiтинному рiвнi" системи органiзму! Це повна маячня. Не можуть вони вивести з органiзму токсини, якi накопичувалися роками через неправильне харчування, шкiдливi звички та iншi фактори. Але комерсантам вiд медицини вигiдно залякувати людей i заробляти на цьому. До слова, самого термiна "шлаки" в офiцiйнiй медицинi немає. Я б хотiв побачити, якi цi страшнi звiрi, котрими нас лякають, на вигляд...

-- А як саме лякають?

-- Нещодавно, наприклад, я почув з вуст якогось "авторитетного дiєтолога" таку фразу: "Кишкiвник людини -- це 200 квадратних кiлометрiв клiтин. Усi вони всмоктують токсини впродовж життя. I за 10 рокiв людина має два кiлограми отрут". Люди добрi, ну як можна верзти такi нiсенiтницi? Якби в органiзмi дiйсно було таке скупчення токсинiв, людина не шукала б чудодiйнi пiгулки, а лежала б на кладовищi. Але ж багато хто повiрив...

О. Васильєв: -- Знаєте, таких "страхачок" чимало. Наприклад, багато клiнiк лякають пацiєнтiв каменями в кишкiвнику й за гарнi грошi вливають туди ледь не вiдро води. А ще кажуть, що в закутках кишкiвника ховаються мiльйони "бляшок вiд рiзних бактерiй". Оперуючи людей, я нi разу не бачив у кишкiвнику жодного каменя, повiрте. Треба знати, що кишкiвник очищується природним шляхом -- дефекацiєю. Просто кажучи, людинi треба раз на день ходити в туалет -- i жодних "завалiв" та "шлакiв" там не буде. Наш органiзм неможливо й не потрiбно вимивати до скрипiння. Усi органи: i нирки, i печiнка, i легенi -- здатнi самоочищуватись. I якщо органи здоровi, з цим немає проблем аж до глибокої старостi. Найкраще, що ви можете зробити для "очищення органiзму", якщо вже дуже хочете, це зайнятися спортом i обрати для себе здорову, збалансовану дiєту. У такий спосiб ви пришвидшите обмiн речовин i станете стрункiшими, здоровiшими, молодшими. Це єдиний правильний шлях.

-- Те, що всi цi препарати, -- не що iнше, як комерцiйний мiф, ми вже зрозумiли. А чи можуть вони нашкодити людинi?I. Довгий: -- Думаю, що нiхто не перевiряє бiльшiсть iз них, адже їх сотнi в доступному продажi. Причому вiд сумнiвних виробникiв, iз незрозумiлими складниками. Але не так давно у Великобританiї був скандал: лабораторнi дослiдження виявили в одному з препаратiв слiди пластику в порошковiй формi. У кишкiвнику людини цей пластик скупчувався й перетворювався на гелеподiбну речовину. Пiсля "очищення" людина могла наочно побачити цей слиз в унiтазi й вiрила, що ось яка гидота сидiла всерединi! Тому краще не ризикуйте й не потрапляйте на гачок шахраїв. Будьте рухливими, не зловживайте їжею та спиртним, не курiть -- i жодна "детоксикацiя" вам не знадобиться.

Iрина Львова

http://expres.ua/health/2016/06/09/189252-rozkryto-odyn-komerciynyy-mif-farmacevtiv

Немає коментарів: