ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 15 червня 2016 р.

Запропонована Міністерством охорони формула здешевлення ліків дозволить деяким виробникам підвищити ціни в рази


Вже з серпня в Україні планується запустити систему референтного ціноутворення.

Це означає, що ціни на медикаменти в Україні будуть порівнювати з аналогічними в сусідніх країнах, "зі схожою економічною ситуацією". І, якщо у нас виявиться дорожче, продавців попросять підкоригувати прайси. Однак є цілий ряд препаратів, вартість яких підвищитися в рази, відзначає UBR.ua.

Поки неясно, коли і в якому вигляді приймуть проект МОЗ "Про референтному ціноутворенні на лікарські засоби", адже документ ще не пройшов громадського обговорення. Але, якщо проект затвердять в нинішньому вигляді, з 1 серпня схема референтного ціноутворення почне діяти на наступні групи препаратів:
  • з Переліку лікарських засобів, що закуповуються закладами охорони здоров'я за гроші державного або місцевих бюджетів;
  • вартість яких компенсується з державного або місцевих бюджетів. А це, в тому числі, препарати для лікування багатьох хронічних хвороб, в тому числі, гіпертонії і цукрового діабету.
Як зміняться ціни на ліки в Україні

Щоб протестувати дію проекту на практиці, в Apteka.ua вирішили розрахувати вартість препаратів від артеріальної гіпертензії та цукрового діабету і порівняти їх з нинішніми.
Експерти взяли оригінальний препарат амлодипіну "Норваск". Зараз на нього задекларована оптово-роздрібна ціна в 590,05 грн за упаковку з 30 таблеток. Це більш ніж в 10 разів перевищує мінімальний поріг в Угорщині. Якби продавці керувалися новими правилами вже зараз, цей препарат коштував би у нас всього 55,7 грн. Тобто, в разі прийняття проекту, більшість продавців ліків з діючою речовиною амлодипін будуть змушені знизити ціни на 30-80%, відзначають експерти.

У той же час деякі виробники, навпаки, отримають можливість підвищити розцінки на 11-118%. Йдеться, знову-таки, про вітчизняні фармацевтичні фабрики. Так, згідно з підрахунками аналітиків Apteka.ua, "Аладін" від "Фармак" може подорожчати на 11,5%, "Амлодипін" ("Лікхім") - на 68,9%, "Амлодипін КВ" ("Київський вітамінний завод") - майже на 118%.

Але ось у випадку з препаратами бісопрололу (від гіпертонії) ситуація інша. Зараз основний препарат з цим діючою речовиною - "Конкор" - в Україні коштує дешевше, ніж в референтних країнах. Отже, після впровадження нових правил оригінальний препарат може подорожчати на 42%, а його аналоги - на 8-285%. Найбільше виростуть в ціні, зокрема "Біпролол" Борщагівського ХФЗ (на 116,3%) і "Бісопролол КВ" "Київського вітамінного заводу" (на 285%).
Втішає хіба що той факт, що ліки для зниження рівня цукру в крові в Україні в більшості випадків дорожче, ніж в країнах, з якими нас пропонують порівнювати. Так що, якщо проект МОЗ затвердять, препарати глімепіриду, наприклад, подешевшають в 3,5-7 разів.

http://7dniv.info/analytics/76941-zaproponovana-mnsterstvom-ohoroni-formula-zdeshevlennia-lkv-dozvolit-deiakim-virobnikam-pdvischiti-cni-v-razi.html

Немає коментарів: