ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 13 червня 2016 р.

На ринку Україні може припинитися обіг певних лікарських засобів через неквапливість МОЗ - ЄБА


На ринку Україні може припинитися обіг певних лікарських засобів через неквапливість МОЗ - ЄБА

Експерти Європейської бізнес асоціації (ЄБА) стурбовані тим, що процедура безстрокової перереєстрації ліків, яка вступила в силу у жовтні 2015 року, до цих пір не запрацювала на практиці. Про це йдеться у прес-релізі ЄБА, передає УНН.

Так, в асоціації, зокрема, звернули увагу на те, що МОЗ до цього часу так і не затвердив форму безстрокового реєстраційного свідоцтва.

"У жовтні 2015 вступила в силу нова процедура перереєстрації лікарських засобів. Компанії отримали можливість пройти процедуру перереєстрації та отримати безстрокові реєстраційні посвідчення для відповідних лікарських засобів (замість посвідчення на п'ять років, як це було раніше). Тобто, в сфері перереєстрації ліків, нарешті, повинна була запрацювати європейська практика. Але чи отримають компанії реєстраційне посвідчення в разі успішного проходження процедури? Нової форми реєстраційного посвідчення з необмеженим терміном дії до цього часу так і не існує", - зазначили в Європейській бізнес асоціації.

В асоціації підкреслили, що в бізнес-середовищі процеси виробництва, реєстрації, імпорту та виведення ліків на ринок взаємопов'язані між собою.
"Невизначеність в термінах або зовнішні перешкоди в одному з процесів унеможливлюють загальний результат - надходження ліків пацієнтам. Зараз деякі компанії ще проходять процедуру перереєстрації, маючи запас часу, а деякі вже знаходяться на завершальному етапі. На момент повного проходження перереєстрації реєстраційне посвідчення нового формату має вже бути затверджено. Якщо цього не відбудеться, оборот відповідних ліків на ринку може припинитися", - пояснили в Асоціації.

В ЄБА також нагадали, що проект наказу МОЗ, яким повинна була бути затверджена нова форма реєстраційного посвідчення з необмеженим терміном дії був опублікований на сайті відомства ще в квітні 2016 року.
"З тих пір пройшло два місяці, однак, проект наказу ще не прийнятий, значить, зміни в формі реєстраційного посвідчення, що дозволяють затвердити необмежене застосування лікарського засобу після перереєстрації, не затверджені", - констатують в ЄБА.

У прес-релізі також повідомляється, що ЄБА звернулася до в.о. міністра охорони здоров'я Віктора Шафранському з проханням якомога швидше затвердити зміну форми і опису реєстраційного посвідчення на лікарський засіб з необмеженим терміном дії.
"Сподіваємося, що питання вирішиться найближчим часом, а фармацевтичні компанії-члени ЄБА зможуть підтвердити успішність проходження нової процедури", - додали в організації.

Петро Івасюк
http://www.unn.com.ua/uk/news/1578745-na-rinku-ukrayini-mozhe-pripinitisya-obig-pevnikh-likarskikh-zasobiv-cherez-nekvaplivist-moz-yeba

Немає коментарів: