ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 1 червня 2016 р.

Депутати прийняли закон щодо спрощеної реєстрації ліків в цілому


Народні депутати підтримали проекту Закону про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів (№4484) за основу і в цілому. Передає кореспондент УНН.

За проголосували – 239 народні обранці.
При цьому, напередодні голосування низка народних депутатів висловилися проти такої редакції законопроекту.

Так, за словами О. Кужель, законопроект не містить, зокрема, норми щодо обов’язково застосування іноземних препаратів в протоколах лікування західних країн, що може призвести до появи на ринку неякісних ліків.

"Повністю підтримую колегу із Самопомочі, і хочу сказати, що дана редакція, яку тільки запропонувала пані Богомолець. Я б хотіла, щоб вона несла політичну і громадську відповідальність за те, що на ринок України будуть завозити, як зараз завезли вакцини, які тільки випробування пройшли 400 чоловік, а тепер випробування буде на 40 млн. Тому вимагаю ставити тільки, щоб ліки, лікарські засоби, які включені у протоколи лікування цих країн і використовуються не менше, чим рік, тоді ми будемо мати з вами ліки, якими лікуються іноземці, а не сміття, який завезуть в Україну як в африканську країну", - сказала вона.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, з остаточного варіанту урядового законопроекту № 4484 щодо спрощеної реєстрації ліків виключили норму, яка передбачала, що під спрощену реєстрацію мають підпадати ліки, які не лише зареєстровані в країнах ЄС та США, але й використовуються в протоколах лікування іноземних країн.

За словами низки експертів, у випадку, якщо в Україну за процедурою спрощенної реєстрації будуть потрапляти ліки, які лише зареєстровані в країнах ЄС та США, без вимоги щодо застосування, то це може спричини появу на вітчизняному ринку неякісної продукції.
Це зумовлено, зокрема тим, що в ЄС та США можуть бути зареєстровані ліки індійського та пакистанського походження, на приклад, які при цьому заборонені до застосування у країні їх реєстрації.

При цьому, напередодні, у КМУ наголошували на тому, спрощена реєстрація імпортних ліків має стосуватися тих препаратів, які застосовуються у країнах їх реєстрації та виробництва.
Також нагадаємо, за словами голови громадської організації “Медичний контроль” Ігоря Щедрина, скасування реєстрації ліків призведе до загального зниження якості медзасобів.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1575529-deputati-priynyali-zakon-schodo-sproschenoyi-reyestratsiyi-likiv-v-tsilomu

Немає коментарів: