ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 15 червня 2016 р.

Вітчизняна фармпродукція сьогодні постачається у 54 країни світу


Українські виробники ліків імпортують свою продукцію у різні країни світу, зокрема і ЄС також. Це свідчить про їх високу якість. При цьому, сьогодні для всіх іноземних препаратів на фармринку України створена преференція в порівнянні з вітчизняними виробниками. Про це в ефірі однієї з радіостанцій заявив Президент Асоціації "Виробників ліків України" Петро Багрій, передає УНН.

"Фармацевтичні виробники України поставляють свої ліки в 54 країни світу. У тому числі в країни ЄС. Це говорить про те, що вітчизняні ліки якісні. Якщо вони продаються в Німеччині, то як ви розумієте, вони відповідають всім критеріям якості, які виставляються цивілізованим світом", - сказав він.

П. Багрій також наголосив на тому, що вітчизняні фармвиробники виступають за цивілізований спосіб імпортозаміщення.
"Ми говоримо про те, щоб створити умови для того, щоб, в тому числі, іноземні виробники були зацікавлені прийти на український ринок, локалізувати тут свої виробництва або домовлятися з вітчизняними виробниками і спільно виробляти препарати. Як показує світовий і український досвід, в результаті такої співпраці виграють усі, і в першу чергу пацієнт, тому що ліки стають доступнішими для пацієнтів і з точки зору ціни, і з поштовхи зору фізичної доступності", - пояснив він.

Разом з тим, за словами експерта, сьогодні вітчизняні ліки значно дешевші за імпортні і відповідають європейським вимогам щодо якості.

"Якщо ми говоримо про програму, яку ініціювала Асоціація «Виробники ліків України», в Міністерстві охорони здоров'я її підтримали ... Мова не йде про те, що ми хочемо відмовитися від імпортних препаратів взагалі, або замінити, або зняти, абсолютно. Сьогодні жодна держава світу не виробляє всі ліки у себе. Йдеться про те, що з огляду на той факт, що сьогодні вітчизняні ліки значно дешевші ніж імпортні і відповідають європейським вимогам щодо якості, тобто здоровий глузд підказує, що сьогодні все, що може зробити вітчизняна промисловість, бажано зробити в Україні. Наприклад, якщо ми беремо за основу британський формуляр, британські протоколи лікування і хочемо досягти таких стандартів в Україні, а на території України частину ліків, якими сьогодні лікуються в Британії, недоступні українським громадянам, то саме цей перелік ліків треба оприлюднити і по ним почати наполегливу роботу для того, щоб вони стали доступні пацієнтам України. І неважливо, хто буде їх проводити: іноземець або вітчизняний виробник. Важливо щоб вони просто були і українські фармацевти готові взятися за цей перелік і починати відтворювати ці препарати в Україні разом зі своїми іноземними колегами", - зазначив П. Багрій.Він також додав, що для всіх іноземних препаратів зроблена преференція в порівнянні з вітчизняними виробниками, а тому імпорті ліки не зникнуть з українського ринку.
"Вони (іноземні препарати, - ред..) не те що не зникнуть, а навпаки сьогодні отримали всі гарантії свого існування на ринку України. Більше, ніж вітчизняні, на жаль", - зазначив експерт.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами генерального директора «ІнтерХім» А. Редера, майбутнє розвитку вітчизняної фармгалузі — за ринковою конкуренцією.

“Позиція Прем’єр-міністра така, що ми не повинні лобіювати нікого окремо, ми повинні всіляко підтримувати своїх, але, при цьому, на рівних умовах з усіма. Тобто, ми повинні відкрити можливості для всіх і радіти тоді, коли свої на цьому тлі піднімаються. Ось така позиція. При цьому він говорить весь час, що повинні бути відкриті ринкові умови, однакові абсолютно для всіх.

Ми, поза сумнівом, поділяємо цю позицію з зауваженням, що є деякі нюанси. Більшість розвинених країн намагаються мати особливо відповідальні лікарські препарати у себе вдома. Мало, що може статися... Як показав досвід 2014 року, коли все навколо було зовсім непросто, то саме завдяки тому, що частка вітчизняних препаратів дуже висока, складність різкого підвищення цін була все-таки пом’якшена. Саме тому, що були вітчизняні препарати, які подорожчали за рік на 27%, а імпортні — на 104%. Так, 79 вітчизняних упаковок дали можливість прийняти цей удар істотно м’якше”, — пояснив він.

Довідка УНН. Товариство з додатковою відповідальністю “ІнтерХім” — сучасне фармацевтичне виробництво повного циклу — один з провідних українських виробників готових лікарських засобів і фармацевтичних субстанцій.
“Інтерхім” входить в ТОП-10 українських виробників ліків. Частка продукції власного виробництва підприємства становить 2% від загального обсягу ринку країни. Частка оригінальних ліків в структурі реалізації ТДВ “ІнтерХім” становить 45%.
У 2007 році виробництво “ІнтерХім” було сертифіковано відповідно до вимог GMP — міжнародного фармацевтичного стандарту належної виробничої практики.


http://www.unn.com.ua/uk/news/1578290-vitchiznyana-farmproduktsiya-sogodni-postachayetsya-u-54-krayini-svitu-p-bagriy

Немає коментарів: