ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 25 травня 2016 р.

Стислі терміни реєстрації препаратів заморозять вихід на ринок доступних ліків - експерт


Проект законопроекту про спрощення реєстрації ліків, який пропонує зокрема, громадська організація БФ "Пацієнти України" заморозить вихід на ринок дешевих ліків. Про це у коментарі ЗМІ повідомив експерт фармацевтичного ринку Віктор Чумак, передає УНН з посиланням на щотижневик "Аптека".

"Чому проект Пацієнтів України заморозить вихід на ринок дешевих ліків. Проектом передбачені стислі терміни (20-10 днів) розгляду документів Західних фірм, які ідуть за спрощеною процедурою, а решта - 210 днів, куди потрапили і вітчизняні заявники.

У разі реалізації цього проекту, усі сили експертів кинуть на ці стислі терміни перевірки документів Західних компаній, тому що через потенційні терміни ув’язнення ніхто не поставить свою підпис без прискіпливої перевірки, включаючи чиновників МОЗ. А це означає, що вихід дешевих препаратів, у першу чергу вітчизняних, буде відсунуто більше ніж 210 днів і вони почнуть зникати з ринку разом з їх виробниками", - зазначив він.

За словами В. Чумака у такому випадку на ринок України будуть йти ліки, які погано продаються на європейських ринках.

"Що прийде взамін? Прийде в першу чергу те, що добре продається в Україні і погано у них, але за їх ціною – з якого переляку фірма препарати за 10$, буде тут продавати по 10 грн, ні - за 270 грн! Вже багато разів звертали увагу, що у нас великі перекоси між – споживанням ліків і захворюваністю населення (дивись рис.) і ДЕЦ не може впливати на цю ситуацію, оскільки він лише здійснює експертизу матеріалів, а закон передбачає вже сьогодні сприяти конкуренції, тобто збільшення препаратів на ринку. Таким чином, задекларували одне, а результати будуть протилежними", - пояснив експерт.

Нагадаємо, уряд пропонує спростити реєстрацію для імпортних ліків, які зареєстровані у країнах ЄС та США. Аналогічну пропозицію внесли і нардепи власним законопроектом.
Відмінність позицій урядовців та нардепів полягає у тому, що нардепи наголошують на необхідності спрощеної реєстрації в Україні не усіх ліків з іноземною реєстрацією, а лише тих, які внесені до протоколів лікування у країнах Європи та США.

Після критики збоку експертів і низки політиків, урядовий законопроект було доопрацьовано.
За словами в.о. міністра охорони здоров’я В.Шафранського КМУ виступає за те, аби спрощена реєстрація стосувалася імпортних препаратів, які виробляються, зареєстровані та застосовується у протоколах лікування країн ЄС, США, Канада, Австралії, Швейцарії та Японії.
Остаточної позиції профільного Комітету ВРУ з цього приводу поки немає.

Також нагадаємо, що за словами експерта В.Князевича, стратегічне завдання України має полягати у забезпеченні громадян ліками вітчизняного виробництва.
Раніше, В.Гройсман закликав ВР ухвалити закон про спрощення реєстрації імпортних ліків.

Петро Івасюк

http://www.unn.com.ua/uk/news/1573309-stisli-termini-reyestratsiyi-preparativ-zamorozyat-vikhid-na-rinok-dostupnikh-likiv-ekspert

Немає коментарів: