ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 31 травня 2016 р.

Роман Ілик: норма про застосування іноземних препаратів у протоколах лікування має бути в законі


Ліки можуть бути виготовлені в одній із країн ЄС, але у настановах для лікування не використовуватись. Норма щодо обов’язковості застосування іноземних ліків у країнах їх реєстрації та виробництва обов’язково має бути передбачена у відповідному законопроекті (щодо спрощення реєстрації лікарський засобів № 4484). Про це заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик зазначив в ексклюзивному коментарі УНН.

"На мій погляд це є дуже важливо, тому що ми розуміємо, що ліки можуть бути виготовлені у одній із країн, вони можуть бути зареєстровані, але у настановах для лікування не використовуватись.

Це означає, що вони виробляються для країн, умовно кажучи, третього світу. Тому не хотілось би Україну відносити до переліку тих країн, і тому дуже важливо аби ці ліки були і вироблені, і зареєстровані, і там застосовувались. Тоді немає ніякого сумніву щодо якості і відповідності лікарського засобі, адже ми повинні розуміти, що будь-які ліки в правильній терапевтичній дозі, а якщо ми говоримо про те, що є якісь відхилення у цьому напрямку… – то ця формула просто стає хімічною отрутою", - сказав він і додав, що норма про обов’язковість застосування іноземних ліків у протоколах лікування західних країн повинна бути внесена до нового закону.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, з остаточного варіанту урядового законопроекту № 4484 щодо спрощеної реєстрації ліків виключили норму, яка передбачала, що під спрощену реєстрацію мають підпадати ліки, які не лише зареєстровані в країнах ЄС та США, але й використовуються в протоколах лікування іноземних країн.

Нова редакція документу також передбачає скорочення термінів прийняття МОЗ України рішення про державну реєстрацію всіх лікарських засобів до 10 робочих днів (замість місячного терміну).

http://www.unn.com.ua/uk/news/1575238-roman-ilik-norma-pro-zastosuvannya-inozemnikh-preparativ-u-protokolakh-likuvannya-maye-buti-v-zakoni

Немає коментарів: