ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 26 травня 2016 р.

Для українців доступна тільки мізерна частина ліків, які є у Європі, – експерт


Міністерство охорони здоров’я України сьогодні не забезпечує населення важливими для життя препаратами. До того ж, через відсутність керівника у МОЗ навіть порушилися механізми замовлення та виготовлення ліків, які потрібні для екстреного порятунку.

Таку думку в ефірі програми «Огляд. Ексклюзив» висловив президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

«Сьогодні в Україні відсутні 30 % формул різних медпрепаратів. Це означає, що українці можуть лікуватися тільки двома третинам інструментарію, який є  у Європі», – наголосив Віктор Сердюк.

Щоб широкий асортимент ліків був доступним, продовжує експерт, потрібно зняти податки на імпорт. Відтак, ціни на імпортні ліки одразу ж знизяться щонайменше на 20 %.

«Із імпортом ліків потрібно працювати розумно. А саме, потрібно дозволити ввозити тільки ті медпрепарати, які взагалі відсутні в Україні», – пояснив Віктор Сердюк.

Він додав, що наразі в Україні також існує гостра проблема із забезпеченням рідкісних ліків та сироваток.

«У деяких містах України повністю відсутні ліки проти сказу. Також лікарні не забезпечені сироваткою від укусу гадюки. Це є небезпечною ситуацією, адже зараз настав той період, коли змії найчастіше нападають», – зазначив експерт.

Однак замовлення на виготовлення подібних препаратів до лабораторій мають надходити щонайменше за півроку-рік. Адже виробництво таких сироваток є дуже довгим процесом.

Відтак, МОЗ України звернулося до Товариства Червоного Хреста, щоб там посприяли у забезпеченні певних рідкісних препаратів.


http://zik.ua/news/2016/05/25/dlya_ukraintsiv_dostupna_tilky_mizerna_chastyna_likiv_yaki_ie_u_yevropi__702302

Немає коментарів: