ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Каральна наркополітика держави унеможливила тяжкохворим доступ до знеболення - лікар


Відсоток забезпечення паліативною допомогою хворих в Україні вкрай низький, а доступу до необхідного знеболення не мають близько 85% з тих, хто його потребують.

Проблема із призначенням хворих знеболюючих ліків комплексна, і пов’язана вона з консервативністю лікарів, а також з тим, що анальгетики тривалий час репресувалися збоку держави. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив лікар, юрист, якого називають одним з лідерів паліативного руху в Україні Андрій Роханський.

“Лікарі не призначають знеболення, бо вони дуже консервативні люди. З одного боку це добре, тому що всякі шарлатанські методики не проходять через їх руки, з іншого боку — коли необхідно змінити щось у свідомості, тому що призначення знеболення, — це не шарлатанство, це не якісь харчові добавки, це ліки які століттями перевірені на більшості людей.
Ось ці опіоїдні анальгетики, сильні знеболюючі, вони віднесені до наркотичних, і їх довго репресували з боку держави. Контроль над ними весь час посилювався, і лікарі просто в своїй практиці перестали застосовувати ці препарати.

Зараз йде дуже складний, зворотний хід — навчання, впровадження їх в практику, тих препаратів, які знімають больовий синдром не тільки в онкологічних хворих, а й в різних неврологічних станах, і ряді інших захворювань при яскраво вираженому болю”, — сказав він.
Загалом, за словами лікаря, паліативна допомога, а саме знеболення, потрібне не лише онкохворим пацієнтам. Коло людей, що можуть потребувати такої підтримки і відповідних опіоїдних препаратів набагато ширше.

“Тобто паліативна допомога щодо знеболення не тільки концентрується на онкологічних хворих, паліативна допомога допомагає всім невиліковно хворим людям, у яких в кінці життя є виражений больовий синдром. Це можуть бути і вмираючі хворі від туберкульозу, від ВІЛ/СНІДу. У них так само сильно виражений больовий синдром.

Але якщо ще онкохворим якось легше лікарі йдуть на зустріч, розуміючи характер болю, то наприклад, при туберкульозі — це абсолютно непробивна стіна”, — розповів він.
А.Роханський зазначив що, саме каральна наркополітика держави протягом тривалого часу призвела до того, що сьогодні пацієнти не мають доступу до знеболення.“Причина того, що лікарі на виписують сильнодіючі анальгетики, я б підсумував така: приблизно 15 років каральна наркополітика нашої держави призвела до такого сумного результату. Громадські організації протягом, напевно, 8 років домагалися внести зміни в законодавство, тому що законодавство не дозволяло лікарям нормально виписати рецепти, призначити відповідні сильні знеболюючі препарати”, — пояснив він.

На сьогодні, за словами лікаря, ситуація поступово змінюється на краще.

“Зараз і МОЗ, і закони України досягли самого свого ліберального стану, вони все спростили, дали лікарям в руки всі інструменти, громадськість веде роз’яснювальну роботи, У нас є два певні центри в Івано-Франківську, в Харкові. Ми заново перенавчаємо лікарів користуватися новою нормативно-правовою базою. Зараз наказом МОЗ № 494 регламентовано, яким чином препарати призначати і ... цей процес довгий від навчання до впровадження в практику, і досить складний. Тому що знову-таки багато керівників навчальних закладів — люди ще старше, для них нововведення доходять ... скажімо так, тяжко, — як би чого не вийшло, пам’ятають і бояться перевірки ВБНОН, яких зараз немає. Тому вони дуже ретельно акуратно та зважено ставляться до цієї проблеми”, — додав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, щорічно кожен 5-й сільський мешканець помирає від онкологічного захворювання у муках.

http://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1570566-karalna-narkopolitika-derzhavi-unemozhlivila-tyazhkokhvorim-dostup-do-znebolennya-likar

Немає коментарів: