ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 13 квітня 2016 р.

Україна через корупцію не може закупити препарат для лікування гепатиту С


Компанія Gilead запропонувала Україні купити унікальний сучасний препарат для лікування гепатиту С — софосбувір. Однак наші чиновники, як завжди, почали каламутити воду

У грудні 2015 року почалися міжнародні закупівлі софосбувіра, вдалося поставити його в протокол лікування. Закупівлями займається ПРООН. Gilead запропонувала ціну на свій препарат в 517 дол. за упаковку, що виявилося дорожчим за очікувану МОЗ майже вдвічі. Почали лунати заклики громадських активістів і чиновників провести новий конкурс, в результаті, за неперевіреними даними, ПРООН тендер призупинила. Ймовірно, саме тому представник компанії Gilead минулого тижня прилетів до Києва. Історія закупівлі препарату для лікування гепатиту С розповідається в статті «Ракурсу».

Згодом виявилося, що генерик (аналог) виробництва єгипетської компанії під назвою «Гратеціано» був зареєстрований через 40 днів після оригіналу. Згідно зі ст. 9 закону про лікарські засоби, в Україні генеричні препарати можуть бути зареєстровані не раніше ніж через п’ять років після реєстрації бренду. Єгипетська компанія-виробник Pharco вважає, що вони подали заявку раніше бренду і таким чином нічиїх прав не порушували. Але ж генерик не створювався за власною методикою. Близько місяця тому єгипетська компанія провела презентацію свого препарату в міськадміністрації Києва. Кажуть, єгиптяни планують найближчим часом відкрити завод в Україні з розфасовки генерика. Ще один не зовсім зрозумілий момент. У реєстрі оптово-відпускних цін на лікарські засоби за упаковку препарату «Гратеціано» заявлена ціна в 27 тис. 54,39 грн (1000 дол.). Тобто майже удвічі дорожче за оригінал.

За неперевіреними даними, компанія Gilead готова була укласти ексклюзивний договір з Україною. За аналогією з Грузією, де запустила проект ліквідації гепатиту (у 2015 році близько 5 тис. осіб у Грузії отримали безкоштовні ліки, а на другому етапі лікування число учасників дослідження планують збільшити до 20 тис.). Кажуть, компанія звернулася до Міністерства охорони здоров’я з пропозицією, висунувши три вимоги: створення чіткого реєстру хворих, внесення препарату в протокол лікування, а також на кожну упаковку повинен бути наклеєний спеціальний стікер, щоб ці банки не пішли наліво. Проте переговори зайшли в глухий кут. Відповідь МОЗ загубилася в його коридорах.

http://ua.racurs.ua/news/69602-ukrayina-cherez-korupciu-ne-moje-zakupyty-preparat-dlya-likuvannya-gepatytu-s

Немає коментарів: