ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 5 квітня 2016 р.

У Кличка хочуть повернути корупційні схеми при закупівлі ліків?


Комітет конкурсних торгів Київської міськдержадміністрації хоче повернутися до старих корупційних схем під час закупівлі ліків для онкохворих.

Рішення повернутися до обов’язкової вимоги надання гарантійних листів від виробників, всупереч запереченням громадських активістів, було прийняте комітетом конкурсних торгів КМДА.

"Вимога надання гарантійного листа від виробника є однією з найпоширеніших схем, які завжди існували під час закупівлі ліків за державні кошти в Україні", – стверджує юрист "Центру протидії корупції" Олена Щербан.

"Фактично тоді лише ті дистриб’ютори, які мають антиконкуретні домовленості з виробниками і можуть зайти на тендер. Іншим такі листи просто не надають, і приймати участь у торгах вони не можуть", – додала вона.
Гарантійний лист нічого не гарантує. Адже існує море прикладів закупівлі ліків Міністерством охорони здоров’я протягом 2012-2014 років, коли гарантійні листи абсолютно не гарантували поставки препаратів.

Так, наприклад, сумнозвісна "Вектор-фарма", в 2014 роках надала гарантійні листи та отримала 100% передоплату у розмірі 54 мільйони гривень. Вже пройшло більше року, а ліки так і не були поставлені, і 30 тисяч українців з ВІЛ/СНІД залишилися без лікування.

Схожа ситуація декілька років тому була і з одним з найбільших постачальників ліків – "Альба-Україна".

"Роками така вимога просувається монопольними постачальниками ліків, які мають ексклюзивні права на дистрибуцію препаратів, щоб гарантувати собі перемогу на торгах", – пояснює Щербан.

Більшість з додаткових технічних вимог – це дискримінаційні речі, які прописуються так, щоб під них могли підпасти лише ті дистриб’ютори, з якими є попередні домовленості, вважають активісти.

"Центр протидії корупції" звернувся з відкритим листом до заступника КМДА з питань охорони здоров’я Миколи Поровозника, із закликом не допустити повернення корупційних схем.

Така схема багато років поспіль працювала в Міністерстві охорони здоров’я. Тим не менше в 2014 році під тиском громадськості ця дискримінаційна вимога була вилучена з тендерної документації Міністерства. Закупівлі минулого року Міністерство проводило без вимог надавати гарантійні листи від виробників.

"Поясню, як це працює на ділі. Постачальник приходить до представника виробника в Україні і домовляється про те, що він лише йому одному надасть такий гарантійний лист", – розповідає член правління "Центру протидії корупції" Устінова Олександра.

"Натомість постачальник обіцяє виробнику, що продасть його ліки за вищою ціною. Пізніше дистриб’ютор виходить на торги двома підставними компаніями і конкурує сам із собою, без реальної конкуренції на торгах, наперед знаючи за яку ціну він продасть той, чи інший препарат", – додала вона.

Яскравим прикладом є випадок, коли в 2013 році на торги із закупівлі протитуберкульозних ліків у Міністерстві охорони здоров'я подалися вітчизняні виробники та посередники з одними і тими ж препаратами.

Тендер було "розіграно" за допомогою гарантійних листів, оскільки виробники надали гарантійні листи виключно посередникам, які були їхніми ж конкурентами (виробники "ЮРІЯ ФАРМ" та "Луганський хімікофармацевтичний завод" надали гарантійні листи посередникам: "Укроптпостач" та "Фармадіс", які входять до орбіти компаній, підконтрольних Петру Багрію).

Компанії посередники, які систематично виграють державні тендери мають ексклюзивні контракти з виробниками. В такому разі виробники надають гарантійні листи виключно "своїм" дистриб’юторам.

На торги в такому разі не можуть зайти ті компанії, які уже мають партії препарату готові до поставки або просто фармацевтичні дистриб’ютори, які не мають ексклюзивних контрактів.

Ольга Ситнік, УП.Життя

http://kiev.pravda.com.ua/news/57027be89e4da/

Немає коментарів: