ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 30 квітня 2016 р.

АВЛУ просить прем'єра доопрацювати постанову про лібералізацію ринку лікарських засобів


Асоціація "Виробники ліків України" (АВЛУ) звернулася до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією щодо зміни прийнятої постанови №312 про зміну порядку державної реєстрації (перереєстрації) ліків. Про це йдеться в прес-релізі асоціації, передає Інтерфакс.

Як наголошується, цей нормативний акт створює умови для доступу на ринок ліків України препаратів без експертизи реєстраційних матеріалів.

Члени АВЛУ вважають за необхідне виключити з нормативного акта принцип "мовчазної згоди", який дозволяє реалізувати норму, яка передбачає, що якщо Державний експертний центр (ДЕЦ) не подав рекомендації з експертизи зареєстрованого лікарського засобу протягом 20 днів, то експертиза таких ліків вважається пройденою.

"Дана норма може спричинити за собою істотний ризик для життя і здоров'я пацієнтів України", - підкреслили в АВЛУ, додавши, що ця норма має бути виключена з постанови.

Крім того, у профільній асоціації наголосили, що процес розробки даного нормативно-правового акта не відповідає регламенту Кабінету міністрів, а також деяких законів України.

При цьому в АВЛУ в цілому підтримують ініціативу уряду про розширення асортименту присутніх на українському ринку лікарських засобів за рахунок спрощення механізму проведення їх державної реєстрації.

У той же час, АВЛУ пропонує застосовувати цей механізм тільки для ліків, які зареєстровані та допущені до обігу на ринках з жорсткою регуляторною політикою, ліків на основі молекули, якої немає в Держреєстрі України та присутніх в протоколах лікування країн з жорсткою регуляторною політикою.

У АВЛУ стурбовані, що постанова в існуючому вигляді замість наповнення ринку якісними препаратами по різних нозологічних групах призведе до того, що за спрощеною процедурою без наявності необхідних документів в Україні будуть реєструватися лікарські засоби сумнівної якості, які зареєстровані у країнах з жорсткою регуляторною політикою, але не для продажу в цих країнах (США, Канада і тд.).

"Для захисту прав пацієнтів і українських споживачів, досягнення балансу між розширенням можливостей доступу на ринок України за спрощеною процедурою і недопущення потрапляння на ринок України фальсифікованої, контрафактної та субстандартної продукції, яка може нести загрозу життю і здоров'ю громадян, просимо дати відповідні доручення щодо доопрацювання цієї ініціативи уряду", - резюмували в АВЛУ.

Асоціація "Виробники ліків України" створена в 2010 році з метою інтеграції зусиль провідних вітчизняних фармацевтичних виробників для вдосконалення фармацевтичного ринку України і для забезпечення українців ефективними та якісними лікарськими засобами.

Підприємствами-членами асоціації є ТДВ "Інтерхім", ПАТ "Фармак", ПАТ "НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", ТОВ "Юрія-Фарм", ТОВ "Кусум Фарм", ПРАТ "Індар".

https://www.rbc.ua/ukr/news/aplu-prosit-premera-dorabotat-postanovlenie-1461940005.html

Немає коментарів: