ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 23 квітня 2016 р.

Чому в Україні бояться торгувати ліками для невиліковних пацієнтів


Проблема з доступом до знеболювальних препаратів в Україні пов’язана насамперед зі страхом торкатися цієї теми взагалі. Все це через зарегульованість питання з боку контролюючих органів. Про це заявив лікар, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч. 

"Дійсно проблема є, вона закладена спочатку в тому, що у нас є наркотичні препарати ін'єкційні, в таблетованій формі, сиропи, пластирі і вони - важкодоступні. Говорячи про таблетовані форми - вони ніяк не доступні, щоб пацієнт зміг сам собі їх придбати. Той нагляд, який у нас зараз є в лікувальних установах - це перш за все страх взагалі зачіпати тему цих препаратів. Тому що фіскальні органи настільки зарегулювали їх продаж, що лікарям, медперсоналу, на жаль, простіше не призначати такі ліки хворому, аніж виписувати", - сказав пан Яриніч.

При цьому, за словами народного депутата, кількість аптек, які можуть продавати сьогодні паліативні ліки, надзвичайно обмежена, зазначає УНН. "І ось якраз фіскальна регуляція дуже ускладнює медичну роботу. За кордоном це досить просто. За наявності певних рецептів пацієнт або родичі можуть звернутися в аптечну мережу, і придбати ці препарати або взяти безкоштовно в потрібній кількості. У нас же мало того, що є регуляція, але ще і мала кількість мереж, що можуть продавати ці препарати. Тобто тільки спеціалізовані аптеки можуть це робити. У нас в Кіровограді тільки аптека № 117, приміром. Єдина на всю область. Як можна знеболювати всю область за допомогою однієї аптеки?",- запитав нардеп Яриніч. За словами народного депутата, небажання аптек брати в реалізацію паліативні ліки пов’язане з позицією правоохоронних органів, які блокують їхню роботу. З боку МВС це виглядає як боротьба з наркоманією.

"Зараз є мій депутатський запит з цієї проблематики для того, щоб ми змогли розширити цю мережу аптек. Наразі нагляд і контроль ускладнює роботу і медперсоналу, і аптечної мережі. Тобто, якщо ми говоримо про не наявність в мережі сиропів і пластирів, то скоріше це провина не МОЗ, а в даному випадку фіскальних органів або ж МВС, які блокують видачу ліцензій", - наголосив Яриніч.

"Я багато говорив, що на місці цього паліативного пацієнта може бути кожен. Якби чиновники відчули б цей біль пацієнта, може після цього щось в голові і перевернулося. А так ми швидше готові боротися з наркоманією, аніж допомагати людям, які не отримують знеболювальних засобів", - резюмував Яриніч.

http://expres.ua/health/2016/04/22/183687-chomu-ukrayini-boyatsya-torguvaty-likamy-nevylikovnyh-paciyentiv

Немає коментарів: