ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 22 квітня 2016 р.

Діабетикам видаватимуть інсулін в аптеках


Препарати інсуліну для хворих на діабет – це не питання лікування, а питання життя. Міністерство охорони здоров’я після тривалих зволікань все ж заявило про введення відшкодування вартості ліків для інсулінозалежних.

Першочергово Кабінет Міністрів України має узгодити усі необхідні документи, аби в Україні стартував проект реімбурсації (відшкодування) коштів на ліки інсулінозалежним громадянам.

Постанова «Про затвердження Порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну» дозволить запровадити механізм відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам за відпущені ними хворим на діабет препарати інсуліну. Відшкодування здійснюватиметься на рівні затвердженої МОЗ України референтної ціни (ціни відшкодування) на лікарський засіб з урахуванням надбавок, податків та зборів. Тобто, якщо систему остаточно запровадять, це означатиме, що за виписаним рецептом хворий не сплачуватиме жодної копійки при отриманні лікарського засобу в аптеці. Ця процедура є загальноприйнятою практикою забезпечення лікарськими засобами амбулаторних пацієнтів у європейських країнах.

«Всі, хто є в реєстрі інсулінозалежних пацієнтів, будуть отримувати інсулін прямо в аптеках, а Міністерство охорони здоров'я буде оплачувати рахунки», – Олександр Квіташвілі. Він нагадав, що програма реімбурсації готувалася протягом семи місяців. Раніше планувалося, що вона буде введена з 1 січня 2016 року. «Система вже опрацьовується більше як рік, перші кроки почали робити ще в 2014 році. У кінці березня поточного року були прийняті постанови Кабміну, які регламентують окремі діяння. Нині триває підготовчий процес до впровадження», – розповіла обласний позаштатний ендокринолог обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Вікторія Стаховська.

Лікар пояснила, що зараз Міністерство готує положення про реєстр інсулінозалежних, проводить аудит та облік баз хворих. Наступний етап визначатиме технічні моменти, комп’ютерні програми, важелі впливу на аптечні мережі та ін. Зазначимо, що станом на 1 січня 2016 року за даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України в країні зареєстровано 1 223 604 хворих на цукровий діабет (без урахування даних Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та території Донецької та Луганської областей, що не підконтрольні Україні). З них понад 200 000 пацієнтів є інсулінозалежними.

На обліку в Житомирській області перебуває понад 6,5 тисяч інсулінозалежних. Зазначимо, що восени 2015 року пілотний проект по відшкодуванню вартості інсуліну був запроваджений у Полтавській, Чернігівській, Кіровоградській та Вінницькій областях.

Окрім лікування важливо також проводити профілактику діабету, для цього необхідно поширювати інформацію про групи ризику, перші симптоми, спонукати громадян перевіряти рівень цукру в крові та змінювати режим харчування.

Ірина Скоростець

http://zt.20minut.ua/lyudi/diabetikam-vidavatimut-insulin-v-aptekah-10496480.html

Немає коментарів: