ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Підсумки і прогнози динаміки продажу ліківНавіть зростання обсягів виробництва протягом двох місяців року в багатьох галузях не свідчить про сталість процесу 

Нещодавно українські експерти й урядовці стали свідками того, що скупі цифри органів статистики підтвердили в Україні (уперше за два роки) зростання обсягів виробництва. Так, за інформацією Державної служби статистики, у січні-лютому 2016 року цей показник становив 2,9%. Але більше вражає інше число: обсяги зростання промвиробництва у лютому 2016 року до лютого минулого — 7,6%.

Фармація  цвістиме?

Що ж до доволі важливої галузі нашої економіки — фармацевтичної індустрії, то за січень-лютий 2016 року, за даними Держстату, обсяги її виробництва збільшилися на 12,8% порівняно з аналогічним періодом 2015-го.

Проте, вважає консультант з маркетингу компанії «Бізнес-Кредит» Олена Карчевська, ані вартісна, ані натуральна частки вітчизняних виробників фармпрепаратів на всьому ринку за рік суттєво не змінилися, хоч тренд їхнього зростання все-таки помітний. «Обсяги аптечного продажу ліків вітчизняних виробників за січень-лютий 2016 року зросли на 35% у грошовому вимірі, а в упаковках — на 3%. Показники щодо іноземних фармпрепаратів — відповідно зростання на 8% та падіння на 9%», — зазначає вона.

Це свідчить про те, що люди стали набагато менше купувати іноземні ліки цілими упаковками через подорожчання, а часто придбавають їх окремими блістерами (див. графік).

Тож вітчизняні ліки (значно дешевші, ніж іноземні) дедалі більше витісняють закордонних виробників фармпрепаратів на українському ринку. Олена Карчевська впевнена, що тренд зростання частки вітчизняних препаратів зберігатиметься.

Про зростання частки вітчизняних ліків на ринку каже й директор департаменту зовнішніх зв’язків холдингу STADA CIS Іван Глушков: «Позиції українських фармкомпаній на роздрібному ринку ліків за рік справді вагомо підвищилися. Компанія «Фармак» зберегла за собою першу позицію. На друге місце з четвертого перейшла інша вітчизняна фармкорпорація — «Артеріум». У ТОП-5 також «Дарниця» (щоправда, вона опустилася з третього на четверте місце) та «Здоров’я» (піднялася з восьмого на п’яте)».

Що стосується обсягів виробництва українських ліків у другому кварталі 2016 року, то експерти також прогнозують їх зростання. Проте у перспективі, враховуючи постійне зменшення кількості населення та його низьку купівельну спроможність, збільшувати обсяги випуску фармпрепаратів вітчизняним заводам галузі буде дуже важко. Хіба що скеровувати велику частину ліків за кордон (нині чимало підприємств галузі збувають свою продукцію в різні країни).

за матеріалом Олега ГРОМОВА

http://ukurier.gov.ua

Немає коментарів: