ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 26 березня 2016 р.

Таблиця до проекту закона О.Мусія «Про лікарські засоби» і внесення до нього змін від ГО «ВОМФАФР»


Проект ЗУ «Про лікарські засоби»
Зауваження та пропозиції ГО «ВОМФАФР»
Стаття 1. Визначення термінів

1) аптека - заклад охорони здоров’я, через який здійснюється роздрібна торгівля лікарськими засобами та товарами, перелік яких визначається уповноваженим органом, та/або виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки, а також надаються фармацевтичні послуги;

46) Фармацевтичні послуги - усі види послуг, що надаються з боку фармацевтичного персоналу в рамках надання фармацевтичної допомоги. Разом з відпуском лікарських препаратів включає також інформування, просвіту й пропаганду щодо сприяння суспільній охороні здоров’я, надання інформації стосовно лікарського засобу;
Стаття 1. Визначення термінів

У законопроекті наведено визначення понять «Аптека» та «Фармацевтична послуга». Власником аптеки є суб'єкт господарювання, тобто суб'єкт господарювання здійснює через неї роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Відпуск лікарських засобів фармацевтичним працівником (найманим працівником суб'єкта господарювання) є ні чим іншим, як роздрібною реалізацією (отримання грошів від покупця та відпуск йому товару). Така операція регулюється Цивільним Кодексом України (ст. 698)

Стаття 698. Договір роздрібної купівлі-продажу

1. За договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товару, зобов’язується передати покупцеві товар, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю, а покупець зобов’язується прийняти товар і оплатити його.

2. Договір роздрібної купівлі-продажу є публічним.

Отже за ЦКУ продаж товару (в т.ч. лікарських засобів) є підприємницькою діяльністю, а не фармацевтичною послугою, а продавцем є суб'єкт господарювання, а не фармацевтичний персонал, який не є власником товару. У терміні «Аптека» розмежовується роздрібна торгівля та фармацевтична послуга, в той самий час, коли у «Фармацевтичній послузі» відпуск включено як складову таких послуг. Постає питання – чим відпуск лікарських засобів покупцю відрізняється від роздрібної торгівлі? І чому відпуск товару покупцеві - це фармацевтична послуга з боку фармацевтичного персоналу, який не є власником товару та не здійснює підприємницьку діяльність, так як є лише найманим персоналом суб'єкта господарювання? Ще одне питання - відпуск товарів аптекою, що не є лікарськими засобами - це не фармацевтична послуга?
На погляд ГО «ВОМФАФР», термін «фармацевтична послуга» лише заплутує, а в деяких випадках суперечить іншому законодавству (зокрема ЦКУ). Незрозуміло навіщо вводити такий термін у Закон «Про лікарські засоби», який повинен регулювати обіг лікарських засобів, а не фармацевтичні послуги, до яких входять пропаганда та просвіта, а також сприяння суспільній охороні здоров'я.
Із старої редакції у терміні «Фармацевтична послуга» залишилося посилання на «фармацевтичну допомогу», але термін «фармацевтична допомога» прибраний і не існує в інших актах законодавства. Це ще один момент за яким слід прибрати із закону «фармацевтичну послугу».
Автори терміну «Аптека» взагалі ігнорують, що аптека – це перш за все місце провадження діяльності з роздрібного продажу лікарських засобів, у розумінні терміну визначеного ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності». Ігнорується той факт, що до аптеки застосовуються спеціальні вимоги, зокрема щодо площі, місця розміщення, устаткування і таке інше.

Пропонуємо наступну редакцію:

Аптека - місце провадження діяльності юридичних осіб всіх організаційно-правових форм та фізичних осіб-підприємців (суб'єктів господарювання), які мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або їх виготовлення в аптечних умовах. Аптека є закладом охорони здоров'я, персонал якої здійснює забезпечення лікарськими засобами населення і закладів охорони здоров’я та відповідає кваліфікаційним та іншим вимогам встановленим законодавством у сфері охорони здоров’я та ліцензування.
...........

Немає коментарів: