ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 7 березня 2016 р.

Група лобістів контролює фармацевтичний ринок


Ліки в Україні значно переоцінені. Оптовики лобіюють свої інтереси у Верховній Раді. Монополісти застосовують тіньові схеми щоб уникнути ПДВ.

Як розповів редакції "RIA плюс" керівник тернопільської аптечної мережі "Борис" Борис Рубленик, на сьогоднішній день в Україні ліки переоцінені, оскільки існує декілька лобістів, які себе прекрасно почувають в тіні нашого уряду.

Такі компанії, нічого не роблячи, заробляють в рази більше, аніж прості виробники чи продавці фармакології. Якщо б апетити цих лобістів трішки пригальмувати, то навіть із цим податком у 21% ліки в Україні коштували б значно дешевше. Фактично ці декілька осіб, яких прикривають наші урядовці, мовляв, і формують таку високу ціну на ліки.

Оптові компанії лобіюють свої інтереси у Верховній Раді. В свою чергу, наші депутати приймають закони, які суперечать суспільним інтересам. Ці компанії свої надприбутки переводять в офшори для того, щоб приховати реальні прибутки та продемонструвати усім свою мізерну рентабельність чи навіть збитковість.  

Вплив олігархів 

За словами фахівця, уся проблема в оптовиках, яким необхідно «врізати апетити». Наприклад у Німеччині є всього лише два оптовика, які працюють на визначеній маржі. Це є логістичні компанії, які не є фармацевтичними організаціями, тобто це звичайні посередники між виробником та аптекою. В нашій країні, як завжди, все складно. Ці так звані логісти за підтримки наших можновладців стали компаніями, які контролюють весь ринок фармакології в Україні.

- На мою думку, для того, щоб збалансувати ситуацію, необхідно перейняти польський досвід - тобто на обласному рівні слід створити асоціації фармацевтів, члени якої могли б укладати прямі угоди з виробниками та мали право працювати виключно на обласному рівні, а всі інші компанії виконували б суто логістичну функцію, а не як у нас - монопольну, - розповів фахівець.

Щодо формування ціни на ліки, то в Україні, як завжди, - все навпаки. В нас формує ціну на ліки оптова компанія, яка прямими контрактами закуповує фармацевтичні продукти у іноземних виробників.

Тіньові схеми

- Існують певні механізми ввозу ліків на територію України. До прикладу, оптовики купують певну групу ліків, умовно кажучи за 1 долар, в’їзну ціну на українському кордоні офіційно засвідчують 2 долари, тоді як ці ж ліки продають за 1,9 долара. Це все робиться для того, щоб усім показати, що вони працюють в збиток. Відповідно той дохід, який вони приховали, не оподатковують, а усі приховані кошти виводять в офшори. Щороку таких операцій проводять на десятки мільйонів доларів. Тому і така висока вартість ліків в Україні, - додав Борис Рубленик.

Коли ж нам загрожує обіцяне зростання цін на ліки? За словами генерального директора Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об'єднання Наталії Марків, це прямо залежить від дій уряду, тобто від того, чи наші урядовці прислухаються до так званих рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

- Враховуючи те, що наш політикум досить часто, базуючись на рекомендаціях МВФ, приймає рішення, які як правило ідуть врозріз з інтересами громадян, то можна сказати, що рішення це буде прийнятим, проте коли і як  - сказати важко, - зазначила пані Наталія.


Віталій Ониськів
http://te.20minut.ua/Groshi/grupa-lobistiv-kontrolyue-farmatsevtichniy-rinok-10485577.html

Немає коментарів: