ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 23 березня 2016 р.

З українського ринку зникає одна з найпопулярніших вакцин для новонароджених


З українського ринку зникає одна з найпопулярніших вакцин для новонароджених – Інфанрикс Гекса та Інфанрикс IPV. Її виробник оголосив про обмеження поставок фактично до кінця цього року. І це в той час, коли ситуація з вакцинами в Україні й так украй критична. На практиці їх немає ані в державних клініках, ані в приватних.

У що виллється черговий дефіцит вакцин, з’ясовував кореспондент «Вголосу».

Для вас вакцин немає

Компанія «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» (GSK Україна) 14 березня повідомила, що у зв'язку з підвищеною глобальною потребою у вакцинах, які містять кашлюковий компонент, та обмеженістю виробничих потужностей, уже сьогодні та й надалі прогнозують тимчасове обмеження поставок в Україну вакцин, які містять кашлюковий компонент, родини Інфанрикс™ виробництва компанії «ГлаксоСмітКляйн Біолоджикалз С.А.».

Фактично вакцина Інфанрикс Гекса™ (для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції типу b, гепатиту В) зникне щонайменше до грудня 2016 року, Інфанрикс IPV™ (вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту) – також щонайменше до грудня 2016 року. Поставки вакцини Інфанрикс™ (вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку) – тимчасово припинять на січень-квітень та серпень-грудень 2016 року. У період квітень-серпень 2016 року на ринку буде присутня дуже лімітована її кількість. Відповідно, у наявності така вакцина може бути лише в окремих приватних клініках та аптеках.
У компанії наголосили також, що обмеження поставок поширюється як на забезпечення потреб загальнодержавної програми імунопрофілактики, так і на постачання у приватні клініки та аптеки. Тобто вакцини не буде як у державних медзакладах, так і не купиш її за гроші.

Крім того, фармвиробники наголосили, що орієнтовні терміни можуть змінюватися. А це означає, що не відомо, чи до кінця року ці вакцини таки з’являться на нашому ринку. Також у компанії пояснили, що інформація стосується постачання всіх вакцин сімейства «Інфанрикс», що містять ацелюлярний кашлюковий компонент (Інфанрикс™, Інфанрикс™ ІПВ, Інфанрикс™ Гекса). Інші вакцини виробництва компанії «ГлаксоСмітКляйн Біолоджикалз С.А.», Бельгія, постачають в Україну у звичайному режимі. Масове виробництво ацелюлярного кашлюкового компоненту вже має обмеження в постачанні, оскільки потреба у вакцинах GSK, що містять ацелюлярний компонент, значно перевищує кількість доз, які фармвиробник може забезпечити. «Ми передбачаємо, що обмеження поширюватимуться лише на найближче майбутнє. Проте терміни можуть змінюватися у відповідь на зміну зовнішнього середовища», – пояснили в GSK Україна.

У компанії також запевняють, що труднощі з масовим виробництвом та контролем якості не пов’язані між собою.

Вибір без вибору: про кого дбає МОЗ?

Можна було б звинуватити компанію в безвідповідальності, однак вона на випередження пояснила, що неодноразово впродовж 2014–2015 років інформувала Міністерство охорони здоров’я про ситуацію, що виникла, як під час зустрічей, так і в офіційному листуванні.
Загалом, хай якою є позиція батьків щодо вакцинації, чи вони палкі її прихильники, чи противники, тут ідеться не про це. У будь-якому разі дотепер у них був вибір і, якщо вони вирішили щепити своїх дітей, можливість обрати найкращу з вакцин. Адже не секрет, що, не довіряючи безкоштовним вакцинам у поліклініках, багато хто звертався у приватні медзаклади, де купував вакцину й робив щеплення своїм дітям. Хтось у такий спосіб заспокоював своє сумління, хтось вірив, що за гроші можна придбати якісніший продукт. У приватних кабінетах якраз найчастіше дітей вакцинували Інфанриксом, інколи цю вакцину закуповували й на державному рівні.



Інформацію про тимчасове припинення постачання вакцини Інфанрикс в Україну в соцмережах сприйняли по-різному. Одні радіють, що менше отрути перепаде українським дітям, інші підозрюють змову та вимагання в такий спосіб відкатів, ще інші стверджують: нічого дивного – країні третього світу якісна вакцина не світить.

Не будуть ці, будуть інші?

Здавалося б, що страшного: не буде цього постачальника, з’явиться інший. Однак ще до цієї заяви виробників Інфанриксу ситуація з вакцинами для новонароджених в Україні склалася вкрай критична: вони поступово зникли з вільного доступу.

Головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології Наталія Тімко повідомила, що наразі вакцин для новонароджених є дуже обмежена кількість, фактично запаси вже вичерпуються і в області чекають нових поставок. На комерційному ринку таких вакцин також немає. Це стосується як вакцини БЦЖ, так і проти дифтерії, правця, кашлюку.

Наталія Тімко додала, що на державному рівні на сьогодні закуповує вакцини винятково Міністерство охорони здоров’я спільно з фондом ЮНІСЕФ. «Компанія GSK Україна» не є єдиним виробником вакцини від кашлюку, дифтерії, правця і поліомієліту, хоча ця вакцина має популярність, особливо на комерційному ринку, та й держава останніми роками теж її закуповувала. Але виробники обіцяють з квітня по серпень в обмеженій кількості постачати цю вакцину, тому варто чекати, що комерційний ринок усе-таки якось її дістане, а ЮНІСЕФ буде закуповувати вакцини іншого виробника». Оскільки всі закупівлі відбуватимуться через ЮНІСЕФ, на обласному рівні не знають, ані що їм придбають, ані коли передадуть.

Нагадаємо, на виконання нового закону України закупівлю вакцин Міністерство охорони здоров’я 2016 року передало до фонду ЮНІСЕФ, до міжнародних організацій, які фактично стали тими руками, що закуповують для нашої країни вакцину. Міністерство лише передало кошти й склало руки. Заступник міністра охорони здоров’я Олександра Павловська додала, що ЮНІСЕФ закупив частину вакцин, а про решту йдуть перемовини.

Перші препарати мали б надійти в області вже в березні, однак поки що глухо. Окрім того, невідомо, яку саме вакцину закупить ЮНІСЕФ і, мабуть, потрібен буде час, щоб у батьків сформувалася до неї довіра. Окрім Інфанриксу, популярною серед батьків була також вакцина Пенстаксим, яку іноді закуповували на державному рівні. Та чи вистачить цим виробникам «виробничих потужностей», щоб забезпечити український ринок? Аби закупівля вакцин набула цивілізованих форм, з постачальниками потрібно укладати довготермінові контракти. Власне, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець заявив, що, починаючи з 2016 року, саме через ЮНІСЕФ будуть укладати довготермінові контракти, які забезпечать безперебійне постачання вакцин у поліклініки України.

Загалом міністр охорони здоров’я зазначив, що потреба України – 10,8 млн доз різних вакцин на рік, а це від 20 до 23 млн дол., щоб забезпечити на 100% вакцинацію всіх новонароджених.

З батьків роблять контрабандистів

І поки на офіційному рівні, замість реальних результатів, самі обіцянки, батьки, які не можуть чекати, шукають різні способи для забезпечення вчасної імунізації своїх дітей. Серед львів’ян частішають випадки, коли по вакцину доводиться їхати в Польщу. Цей же Інфанрикс там без проблем можна придбати в аптеці за 220-250 злотих. Однак найскладніше в цій схемі є транспортування вакцини, а саме: потреба забезпечити оптимальний температурний режим. І що тепліше стає на вулиці, то складніше буде практикувати такий «шопінг».
Тоді як у цивілізованих країнах давно забули, що таке дефіцит, в Україні питання вакцинації зводять до абсурду. У той час, коли немає вакцин першої необхідності для новонароджених, усі потуги міністерства, здається, зводяться лише до боротьби з міфічним поліомієлітом.

Олена Янковська, «Вголос»

http://vgolos.com.ua/articles/kudy_skotytsya_ukraina_v_pytannyah_vaktsynatsii_210520.html

Немає коментарів: